where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 07 Haziran 2005 Tüm Yazı ve Haberler
''Bodrum değişir hep, ama ruhunu hiç kaybetmez.'' Teomanın Bodrumu Üzerine
Okullar yaşasın! Dereköy'deki okulun yeniden yaşama dönüşü.
Mazı diye bir yer.. Bodrum'a yalnız 30 km ve keşfedilmeyi bekliyor...
Karakaya Köyü'nde gözlerden ırak pırıltılı yaşamlar Eskilerin tabiriyle 'Kuş uçmaz, kervan geçmez' bir köy 'Karakaya'
Kaderin ve büyünün tanrıçası Hekate'ye inanmak
Hadigari Jazz Günleri 6 yaşında..
Flamingoların vizeye ihtiyacı yok. Tuzla Milas'ın flamingoları
Eski Tüfekler'i Bodrumlular çok sevdi
Tiyatro, bir bilge oyuncu ve parlayan bir yıldız, Eser Ali.
Her geçen gün değişen Bodrumun Arayışı Sanat: Neden, Nasıl ve Ne şekilde?
Bodrum Film Festivali'nin renkli açılışı..
Atlantis Mitolojisi ile süslenen rengarenk Saruhan defilesi..
Hadigari Jazz Günleri 6 yaşında..


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 07 Haziran 2005 tarihli dergide yayınlanmıştır.

Bu yıl altıncısı gerçekleşen Bodrum'un uzun soluklu özel etkinliklerinden Hadigari Jazz Günleri, Akbank'ın da katkılarıyla tüm hızıyla sürüyor. ..Dergimizi okuduğunuz şu günlerde Jazz Günlerinin son konserine yetişmeniz bile olası. 6 yıldır büyük ilgiyle izlenen Jazz etkinliği Bodrum'da bu müziğe duyulan ilginin de bir göstergesi.. Bu yıl çoğunluğunu Türkiye'nin önde gelen cazcılarının oluşturduğu programda Kerem Görsev, Larry O'neill, Yıldız İbrahimova, Elvan Aracı, Tuna Ötenel, A Capella Bogaziçi, Melis Sökmen Band, Grup Cellissimo, Ahmet Gülbay Quartet gibi sanatçı ve topluluklar sahne aldı.

 

Bodrum'un en eski barlarından Hadigari'nin özellikle ölü sezonda yaptıkları bu etkinlik yaza başlarken özellikle Bodrum'da yaşayanlar için “kulakların pasını açmak” gibi gelmekte.

 

21 Mayıs'ta başlayan etkinlikler 10 Haziran'da Ahmet Gülbay Quartet'in konseriyle son bulacak.

 

Jazz Günlerinden Notlar:

 

•Kerem Görsev Trio 26 Mayıs Perşembe akşamı verdiği konserde, Kerem Görsev bestelerinden oluşan son albümü "Meeting Point" ve bugüne kadar çıkmış olan diğer 8 albümden parçalar seslendirdi. 2004 yılında çıkan "Meeting Point" projesi kapsamında Kerem Görsev, Cengiz Baysal ve Volkan Hürsever'le birlikte yurtdışında Bakü, İslamabad, Kopenhag, Coesfeld, Muenster ve Türkiye'de 35 konser verdi. Buradaki konserde de “Meeting Point”ten parçalar ilgiyle dinlendi.

 

•Grup Cellissima 8 Haziran Çarşamba akşamı sahne aldı. Jülide Canca, Mine Cangal, Didem Erken, Gülyar Balcı... Dört kadın, dört müzisyen, dört arkadaş, dört çellist, 2004 yılının eylül ayında İstanbul'da bir araya geldiler. Kendi müzik yaşamlarını, birikimlerini buluşturdular. Müziğin ve viyolonselin güzel birleşimini tüm beğenilerin özgürlüğünde sunmayı isteyen grup Bodrum'daki ilk konserlerinde beğeni kazandılar.

 

•Larry O'Neill 27 Mayıs Cuma akşamı sahneye çıktı ve festivalin yabancı tek ismiydi.

 

1950-60 yıllarının Amerikan caz standartları ve Blues parçalarından oluşan, All of me, Misty, Lady is a tramp, New York New York gibi klâsiklerin yer alacağı bir program sundu. İlk müzik buluşmaları 1988 yılında başlayıp çeşitli aralıklarla günümüze kadar yüzlerce konser ve kulüp çalışmasıyla devam eden

 

Kerem Görsev ve Larry O'Neill'in Bodrum'daki birlikteliği özellikle parçaların caz standartlarından seçilmesi nedeniyle sevilerek dinlendi.

 

•Elvan Aracı , Tuna Ötenel Band, A Capella Boğaziçi, Melis Sökmen Band verdikleri konserlerle Bodrumlulara değişik jazz tınıları yansıtarak başarılı performanslar sergilediler.

 

Jazz Günleri 10 Hazirandaki Ahmet Gülbay Quartet konseriyle sona erecek.

 

•Ahmet Gülbay Quartet 10 Haziran Cuma

 

Ahmet Gülbay (piyano)

 

Sylvain Sourdeix (saksofon)

 

Nicola Sabato (kontrabas)

 

Fred Delestre (davul)

 

Swing parçalar, Duke Elington, Brazilien parçaları, Antonio Carlos Jobim ve orijinal kompozisyonlar, Bill Evans ve Oscar Peterson parçalarından oluşan bir program sunulacak.


Bu konu 1611 kez izlenmiştir