where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 07 Haziran 2005 Tüm Yazı ve Haberler
''Bodrum değişir hep, ama ruhunu hiç kaybetmez.'' Teomanın Bodrumu Üzerine
Okullar yaşasın! Dereköy'deki okulun yeniden yaşama dönüşü.
Mazı diye bir yer.. Bodrum'a yalnız 30 km ve keşfedilmeyi bekliyor...
Karakaya Köyü'nde gözlerden ırak pırıltılı yaşamlar Eskilerin tabiriyle 'Kuş uçmaz, kervan geçmez' bir köy 'Karakaya'
Kaderin ve büyünün tanrıçası Hekate'ye inanmak
Hadigari Jazz Günleri 6 yaşında..
Flamingoların vizeye ihtiyacı yok. Tuzla Milas'ın flamingoları
Eski Tüfekler'i Bodrumlular çok sevdi
Tiyatro, bir bilge oyuncu ve parlayan bir yıldız, Eser Ali.
Her geçen gün değişen Bodrumun Arayışı Sanat: Neden, Nasıl ve Ne şekilde?
Bodrum Film Festivali'nin renkli açılışı..
Atlantis Mitolojisi ile süslenen rengarenk Saruhan defilesi..
Atlantis Mitolojisi ile süslenen rengarenk Saruhan defilesi..


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 07 Haziran 2005 tarihli dergide yayınlanmıştır.

Saruhan İren, 2005 Atlantis Yaz defilesini Bodrum'da yaz şıklığı arayanların beğenisine sunuyor.

 1990'dan beri 20 Defile gerçekleştiren İren, Bodrum'un yakından tanıdığı bir isim. Yıllardır Maçakızı, Club Samara, M&M, Hadigari, Club Halikarnas ve Marina Yat Club gibi Bodrum'un en seçkin yerlerinde, özgün ve teatral defileler gerçekleştirdi. 20. Defilesini İstanbul Reina'da G By Karaf'ta balerinlerin katılımıyla yaptı.

İstanbul Konservatuarı'nda bale ve D.G.S.A'nde kostüm tasarımı eğitimi alan sanatçı, modayı bale ve tiyatro ile eşdeğer düşünüp, konu, müzik ve koreografisini kendi tasarlayıp seyircilere sunmakta. Her yıl olduğu gibi ilginç konular ve müzik eşliğinde, altı ay süren titiz ve yoğun defile hazırlıklarının tümü ile bizzat kendisi ilgilenerek, kariyer sahibi insanları bir araya getirip, uzun ve yorucu provalar sonunda kendi mankenlerini seçti.

 

 

 

2 Temmuz Cumartesi günü saat 21.30 da Halikarnas Club'da sunacağı “Atlantis” adlı defilesinde Vangelis'in Oceanis ve modern opera “Atylatos”un müzikleri eşliğinde Atlantis'in sulara gömülüşünü, su ve ses imajlarıyla anlatıyor. Yeşil, turkuaz, gece mavisi hâkim renkler. Uçuşan şifonlar, işlemeler, tığ örgü elbiseler, otantik tasarımlar bu yılki koleksiyona ağırlık veriyor. Defileye 25 mankenin yanısıra Mimar Sinan Üniversitesi Bale Bölümü de renk katıyor.

 

 

 

15 yıldır MÖ 2001-MS 2001, Tanrılar ve Tanrıçalar, Yaz Gülü, Bir Kış Masalı, Millenium, Metamorfoz gibi konulu defileleri izleyicilere sunan Saruhan İren, İstanbullu modacıların aksine sponsoru olmadan, her detayla kendi ilgilenmekte. Konfeksiyona karşı kupon giysi dizaynı onun vazgeçilmez tutkusu. Aynı kumaş veya dizaynı bir daha tekrarlamıyor.

 

 

 

Sanatçı dayanışmasının güzel bir örneği olarak, Engin Cezzar, Ali Poyrazoğlu, Bale Doçenti Cem Ertekin, Bale Profesörü Meral Tokgöz de yıllar içinde bu defile şovlara katkıda bulunan önemli isimlerden bazıları.

 

 

 

Saruhan İren'in defileleri hakkında geniş bilgi www.saruhan-tr.com adresinden edinilebilir.

 

 

 

Saruhan, yıllardır düzenlediği geleneksel defilelerinde podyuma Bodrum'da yaşayan ve mesleği profesyonel manken olmayan eğitimli, iş sahibi Bodrum kızlarını çıkarıyor. “Profesyonel mankenlerle böylesine temalı bir defileyi hazırlamak Bodrum'da hayal olur. Oysa her biri son derece başarılı Bodrum kızları büyük bir özveriyle ve söylenenleri harfiyen yerine getirerek çok başarılı defileler ortaya çıkarıyorlar. Mankenlerimin hepsi birbirinden güzel ancak herbirinin kendi mesleği var ve sansasyonel isimler olmadıkları için basın ve moda dünyası ilgisini esirgiyor. Ben özellikle kendi yöremizden ve değişik ölçülere sahip mankenler kullanarak bir yerde insanlarla da iletişim kurmaya da çalışıyorum. Bu bizim seçimimiz ancak çabamız gözardı edilmemeli. Gerçekten önemli ve büyük projeleri başarıyoruz ” diyor Saruhan...

 

 

 

Görüşlerine katılıyoruz Saruhan'ın ve kendisini kutluyoruz.       


Bu konu 1790 kez izlenmiştir