where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 01 Haziran 2003 Tüm Yazı ve Haberler
Nevra ve Metin Serezli
Tedavisi olmayan hoş bir hastalık Sars
Boynunda hiç yazan bir Neyzen
Önce balık turu sonra sergi Rifat
Renkli Pazar Günleri
Onlar için hayat bir oyun ...
Ayın yeni çıkan albümleri, Pink Floyd, Ben Harper, The Pianist OST
Göltürkbükü Sıcak Yaz Günlerini Bekliyor
Bodrumun üç yanı marina
Bodrum'un Uluslararası Markası Halikarnas
Karabiber'lerin Bodrumu
Bodrum' dan İstanbul'a uzanan üç Sanatçı üç Sergi...
Bambul Ya da Tırsıl .
Bodrumlife Markası ve Bu sayı hakkında özel bilgi.
Ayın yeni çıkan albümleri, Pink Floyd, Ben Harper, The Pianist OST

Yazar: Necip damar
Bu Yazı Bodrumlife Sayı 01 Haziran 2003 tarihli dergide yayınlanmıştır.

Ayın yeni çıkan albümleri, Pink Floyd, Ben Harper, The Pianist OST        

Roman Polanski'nin en iyi film ve en iyi yönetmen Oscarlarını alan filmi Pianist'in müziklerinin bulunduğu CD en az film kadar etkileyici.

 Albümün en etkileyici parçalarından biri kuşkusuz Szpilman'ın kendisinden dinlediğimiz Chopin'in Mazurka'sı. Albümde yer alan diğer parçaların bir çoğu ise Polonyalı piyanist Janusz Olejniczak'ın bir parça modernize ettiği yorumlarıyla dinleyeceğimiz muhteşem Chopin parçaları. Filmde sıkça duyduğumuz, Chopin'in parçaları etrafında dolaşıyor hissi de veren ve hoş bir klarnet ezgisine sahip Moving to the Ghetto parçası. Bu parça film için bestelenmiş tek çalışma.

 

Diamonds on the Inside / Ben Harper CD

 

Ben Harper beşinci stüdyo albümü 'Diamonds on the Inside' ile karşımızda. Radyolarda da duyduğumuz albümün ilk single'i 'With My Own Hands' Bob Marley'i selamlayan tarzda bir reggea parçası, ancak Albümün tamamını yansıtan bir çalışma değil. Albümde sadece reggea değil; folk, blues, funk, rock gibi bir çok tarzı barındıran bir hava var. Yani bildiğimiz Ben Harper 'havası' bizi bu albümde de karşılıyor: gösterişten uzak ve kendi halinde.

 

Gitar sololorın ağırlıkta olduğu 'Touch From Your Lust' ve funk ritmleriyle bezenmiş 'Brown Eyed Blues' gibi bir çok keyifli çalışmanın yer aldığı bu son albüm Ben Harper hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak nitelikle.

 

Dark Side Of The Moon / Pink Floyd

 

30th Anniversary Edition SACD

 

Geçmiş 35 yılın en başarılı topluluklarından

 

Pink Floyd'un en önemli yapıtlarından biri kabul edilen “The Dark Side of The Moon” günümüze üstün bir teknoloji ile, çıkışının 30. yılı nedeniyle yeniden piyasa sürüldü. Özel çalıcılarda 5+1 digital surround ses sistemini de destekleyen ve SACD diye anılan yeni tip çok amaçlı CD de satışa çıkarılan albüm için tüm parçalar yeniden digital ortamda kaydedilmiş. Çıktığı 1973 yılında müziklerinde kullandıkları yapay efektlerle müzik tarihinin en unutulmaz parçalarını yaratan

 

Pink Floyd'un en büyük özelliklerinden birisi ise neredeyse albümlerinin bir bütün olarak algılanmaları. Örneğin “Dark Side of The Moon”un müptela dinleyicileri dahi albümden tek tek parçaları ayırmak istemez.. Bu durum söz yazarı Roger Waters'ın liriklerindeki bütünlükten ve anlatım zenginliğinden kaynaklanmakta. Yaşları bugün 50'nin üzerindeki Pink Floyd hayranları için müzik dinlemeye başlamalarının 30.yılını bir kutlama olarak da alınabilecek bir belge albüm “Dark side of the moon”                Pink Floyd'un en önemli yapıtlarından biri kabul edilen “The Dark Side of The Moon” günümüze üstün bir teknoloji ile, çıkışının 30. yılı nedeniyle yeniden piyasa sürüldü...


Bu konu 1609 kez izlenmiştir