where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 01 Haziran 2003 Tüm Yazı ve Haberler
Nevra ve Metin Serezli
Tedavisi olmayan hoş bir hastalık Sars
Boynunda hiç yazan bir Neyzen
Önce balık turu sonra sergi Rifat
Renkli Pazar Günleri
Onlar için hayat bir oyun ...
Ayın yeni çıkan albümleri, Pink Floyd, Ben Harper, The Pianist OST
Göltürkbükü Sıcak Yaz Günlerini Bekliyor
Bodrumun üç yanı marina
Bodrum'un Uluslararası Markası Halikarnas
Karabiber'lerin Bodrumu
Bodrum' dan İstanbul'a uzanan üç Sanatçı üç Sergi...
Bambul Ya da Tırsıl .
Bodrumlife Markası ve Bu sayı hakkında özel bilgi.
Göltürkbükü Sıcak Yaz Günlerini Bekliyor

Yazar: Necip Damar
Bu Yazı Bodrumlife Sayı 01 Haziran 2003 tarihli dergide yayınlanmıştır.

 Geçtiğimiz son üç yılın en gözde ve en hareketli tatil beldesi Göltürkbükü...

 

şžu günlerde okulların tatile gireceği günler için geriye saymaya başladı.

 

Yabancı turistten ziyade, sosyetenin uğrak yeri olan Göltürkbükü, geçtiğimiz yıllardaki rağbetin artarak devam edeceği düşüncesiyle hazırlıklarına son sürat devam ediyor. Göltürkbükü'nün gözde üç tesisinden biri Maça Kızı. Beldenin en nadide ve sessiz köşesinde yer alan Maça Kızı Hotel, Slav asıllı Amerikalı iç mimar Marius Radeulescu tarafından dizayn edilen odalara sahip. Otelde Bodrum dokumalarının en güzel örneklerini ve ressam Güler Emiroğlu'nun orijinal tablolarını görmek mümkün.

 

Yemyeşil bir bahçe içinde yer alan Maça Kızı Restaurant'da bu yıl yine Washington Cities Restaurant'ın şžefi Aret şžahakyan'ın özel Akdeniz Mutfağının eşsiz lezzetlerini tadabilirsiniz.

 

Maça Kızı Hotel'de 42 oda 4 suit bulunmaktadır. Tüm odalarda teras ya da balkon, king size french bed, Split klima, telefon, kasa, minibar, duş WC ve üçüncü yatak olarak hazırlanabilecek kanape mevcut.Bodrum'a gelenlerin hayli rağbet ettiği restoranı yanında pool bar, beach bar ve main bar olmak üzere 3 adet bar bulunuyor. Ama Maça Kızı'nın asıl ilgi çeken bölümü Göltürkbükü'nün gürültüsünü fazla almayan plajı. Maça Kızı, Göltürkbükü bölgesinin en eski, en tanınan en bilinen isimlerin birisi olma özelliğini hala koruyor.

 

3 yıldan bu yana faaliyet gösteren Maki ise özgün mimarisi ve detaylarıyla Göltürkbükü' nün çevresel esintilerini fazla taşımayan ama Göltürkbükü'nün doğasıyla küçücük alanında en fazla haşır neşir olmuş ve en gözde tesislerinden biri olma özelliğini koruyor. Maki'de 14 suite olmak üzere 36 oda bulunmaktadır.

 

Odalar misafirlerin tüm ihtiyaçları göz önüne alınarak dekore edilmiş. Odalarda satellite tv, telefon, mini bar, klima ve şifreli kasa bulunuyor. Bu sezon Maki'nin 36 odasına bir tane de Grand Suite de Luxe oda eklenmiş.

 

Türkiye'nin en iyi mutfaklarından birine sahip olduğunu savunan Maki, Ege lezzetlerinden oluşan çok özel mönüsünü misafirlerine 'deniz üzerinde' yemek yemek keyfiyle birleştirip sunmakta. Maki'nin A' la carte restaurant kapasitesi 250 kişi olup, bu rakam banket ve organizasyonlarda 500 kişiye kadar çıkabiliyor. Gündüz plajında 500 kişiyi ağırlayabilmekte. şžu günlerde, plaj kapasitesini 700 kişiye çıkarmak için çalışılıyor.

 

Divan Palmira adından da anlaşılacağı üzere iki garantiyi birden taşıyan, Göltürkbükü'nün en geniş tesislerinden biri. Tabii en gözdelerinden de. İki garantiden biri Koç grubundan, diğeri Divan'ın isminden kaynaklanıyor. Sahildeki Divan Patisserie, bilinen Divan tadlarını İstanbul'dan Göltürkbükü'ne taşımakta.

 

Yaz aylarında Gani Müjde'nin NTV programlarında hergün görmeye alıştığımız Palmira'nın plaj kıyısı şu günlerde yeni ünlüleri ve top sosyeteyi bekliyor.

 

Bir de Göltürkbükü'nün Gölköy yakası var ki burada da hummalı açılış faaliyetleri sürmekte.

 

Havana Beach yine Televole programlarına malzeme üretmek için son hazırlıklarını yapıyor...

 

Haziranın 15'i bir yerde dönüm noktası Göltürkbükü için. Kısacık yaz ayları Göltürkbükü'nde yaşanan 24 saat ile neredeyse iki katına çıkıyor. Uyumak bilmeyen bir belde şu sıralar sayfalarda gördüğünüz fotograflar kadar sessiz ve sakin. Ama siz bu satırları okuduğunuzda bir yandan Mavi'den Küba müzikleri yükselecek, karşı yakadan Havana'dan gelen yüksek volumlü sesler kulağınızı yalayıp geçecek, yanıbaşınızdan Latin müzikleri sizi alıp başka diyarlara götürecek.

 

Ya da bu ne curcuna deyip alıp başınızı bir başka büke gideceksiniz henüz keşfedilmemiş. şžimdilik sessiz ve sakin görülen !               


Bu konu 1594 kez izlenmiştir