where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 01 Haziran 2003 Tüm Yazı ve Haberler
Nevra ve Metin Serezli
Tedavisi olmayan hoş bir hastalık Sars
Boynunda hiç yazan bir Neyzen
Önce balık turu sonra sergi Rifat
Renkli Pazar Günleri
Onlar için hayat bir oyun ...
Ayın yeni çıkan albümleri, Pink Floyd, Ben Harper, The Pianist OST
Göltürkbükü Sıcak Yaz Günlerini Bekliyor
Bodrumun üç yanı marina
Bodrum'un Uluslararası Markası Halikarnas
Karabiber'lerin Bodrumu
Bodrum' dan İstanbul'a uzanan üç Sanatçı üç Sergi...
Bambul Ya da Tırsıl .
Bodrumlife Markası ve Bu sayı hakkında özel bilgi.
Bodrum'un Uluslararası Markası Halikarnas

Bodrumlife
Bu Yazı Bodrumlife Sayı 01 Haziran 2003 tarihli dergide yayınlanmıştır.

Her yıl turizm sezonu yaklaştıkça eğlence eğilimi ağır basan dinamik turistin seçeneği her zaman için Bodrum olmuştur...

şžüphesiz Bodrum'a bu imajı veren tipik akşamüstü gezintilerinin ardından herkesin ortak buluşma yeri olan bir noktadır Halikarnas Disko.. Bodrum'dan tüm dünyaya yayılan bir markadır Halikarnas.

 

Bodrum'a gelenler tıpkı Paris'ın Mouling Rouge'u, Lido'su gibi Bodrum'un Halikarnas'ına en az bir kez gitmeden tatillerini bitirmezler.

 

Bodrum'la özdeşmiş en eski mekanlardan biridir burası. Gecenin başlamasıyla beraber Halikarnas Disko'dan çıkan lazerler turistleri adeta buraya doğru çeker. Doğal güzellikleri, antik çağların uyarlandığı dekoru, Bodrum kalesinin muhteşem manzarası ve cıvıl cıvıl insanların yanı sıra bu huzur ortamında en ileri teknoloji, ışıklandırma ve değişik müzik türlerinin de sentezi yapılmıştır.

 

Dans eden yerinde duramayan herkesin kalp atışları müziğin ritmine uyar ve dünyanın ve İstanbul'un en iyi DJ'lerinin çaldığı plaklar ile nefis bir müzik şöleni yaşanır. Farklı Kültürlerdeki binlerce insan müzik ve dansın evrensel dilini konuşur ve zaman durur.

 

Bu ambiyansın sağlanmasında büyüleyici gösterileri ile profesyonel dansçı ve animatör kadrosunun her gece çeşitli kostümler ve mükemmel kurgulanmış koreografiler eşliğinde düzenlediği farklı sahne şovları ve müziğe uygun hareket eden en son teknoloji ışık sisteminin de payı büyük. Tam doyamadığınızı düşündüğünüz anda dumanlar arasında beliren lazer şov ile yeniden Halikarnas atmosferinin etkisi altında kalırsınız. Baş döndürücü gösteriler, ışık oyunları, lazer çizimleri, havai fişekler, sis bombaları, birbirleri ardına sıralanıverirler. Ses ve ışık teknolojisinden son derece iyi faydalanan Halikarnas, 3 lazer 24 robot ışık sayesinde tüm gece boyunca duraksız bir görsel show sunuyor. Dans ederken birden beliren 25 metrelik dev bir şelale görürseniz sakın şaşırmayın.

 

5000 kişiyi aynı anda ağırlayabilen Halikarnas Disko'nun başarılı olması genç, modern işletmeciliğin yaklaşımları ve insanların böyle bir yerde neler beklediklerini çok iyi analiz edebilmelerinden kaynaklanmaktadır. Halikarnas Disko'nun sahibi Süleyman Demir, Türk turizmine global yaklaşımından dolayı TUTAV - Türk Tanıtım Vakfı'nın tanıtım ödülüne layık görülmüştür.

 

Çeşitli uluslararası yarışmalara ev sahipliği etmiş olan Halikarnas Disko birçok ünlü simanın uğramadan edemediği, yabancı ve yerli basında sık sık konu edilen bir mekan halini almıştır. Ünlü modacı Gian Franco Ferre doğum günlerini Halikarnas'ta kutlamayı adet edinmiş, Prenses Caroline, Prenses Margareth, Lady Sarah Armstrong, Mick Jagger, Phil Collins, Rockefellers, Ahmet Ertegün, Michael Caine, Bette Midler, Dustin Hoffman, Richard Bronson (Virgin Records), Hamburger kralı Mr. Mc Donald gibi simalara sık sık rastlanır olmuştur. Turgut ve Semra Özal'ın Bodrum gezilerinde mutlaka uğradıkları Halikarnas uluslararası çapta bir ün kazanmıştır.

 

23 yıldır bir çok ülkenin televizyon programlarında Halikarnas'a yer ayrılmış, dergiler ve gazeteler Halikarnas'ın isminden ve eğlencesinden bahsederek Halikarnas ismininin Bodrum'la birlikte anılır olmasını sağlamışlardır.

 

 

 

1978 yılında başlayan Halikarnas Disko'nun aralıksız öyküsü günümüzde de yeniliklerle sürüyor hala. 23 yıldır soluklarımızı kesmeye devam ederek.

 


Bu konu 1746 kez izlenmiştir