where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 11 Eylül 2007 Tüm Yazı ve Haberler
Kendini suyun akışına bırakmak... Ertem İnözü ile bir söyleşi
Bodrum'dan Al Di Meola geçti...
Beşpınar, Kırkpınar'a karşı...
Üç Denize Yelken Seyrinden Seçmeler
Sarı yaz günlerinde denizin tadını çıkaranlara:
Popüler kültürün ve eğlencenin birinci adresi Bodrum
Bodrum'un iki Artemisia'sı: Biri savaşçı, diğeri Ç¢şık..
Ayşegül tatildeâ?¦
Bodrum'dan Al Di Meola geçti...

Yazar: Bodrumlife
Bu Yazı Bodrumlife Sayı 11 Eylül 2007 tarihli dergide yayınlanmıştır.

Sayısız ödülün sahibi olan Al Di Meola bu defa, yok satan son albümü Consequences of Chaos turnesi çerçevesinde vurmalı çalgılarda Gumbi Ortiz, gitarda Peo Alfonsi ve akordiyonda Fausto Beccalossi'den oluşan Midsummer Night Quartet'le 18 Ağustos 2007 Cumartesi günü Bodrum Turgutreis Konak evleri havuz başında Bodrumlu hayranlarıyla buluşarak , müzikseverlere unutamayacakları bir gece yaşattı.

 AL DI MEOLA

New York'lu İtalyan asıllı bir ailenin çocuğu olan Meola, 1971 yılında Boston'da Berkeley College of Music'te eğitim almaya başladıktan 3 yıl sonra Chick Corea'nın “Return to Forever” grubunda çalmaya başladı.

Piyasaya çıkmış olan 21 solo albümünün yanı sıra, aynı zamanda Chick Corea, Frank Zappa, Pavarotti, John Mclaughlin, Paco De Lucia, Jimmy Page, Phil Collins, Santana, Steve Vai, Jean-Luc Ponty, Paul Simon, Aziza Mustafazadeh gibi isimlerle birlikte 58 albümde çalmış olan sanatçı çağdaş enstrümantal cazın en önemli isimlerinden biri olarak kabul edilmekte. Gitar tarihçisi Robert Lynch, Al Di Meola'nın özellikle elektrogitarda asla yadsınamayacak kadar büyük etkisine ve müzik tarihinde altın harflerle yazılması gereken bir müzisyen olduğuna dikkat çekmektedir.

Steve Vai ile ortak çalışması “Race With Devil On Turkish Highway” le olduğu kadar geçtiğimiz yıllarda bir Türk kızı ile yaptığı evlilik ile de Türkiye'ye yakınlığı görülen Al Di Meola'nın albümleri toplamda 6 milyonun üzerinde sattı.


Bu konu 1606 kez izlenmiştir