where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 25 Ocak 2013 Tüm Yazı ve Haberler
Kadıkalesi'ndeki 400 yıllık kilise onarılmayı bekliyor
Besiad 2013'e Oasis'te 'Merhaba' dedi
İstanköy - Bodrum Arası Bir Kadın Dört Çocuk Hamdi Topçu'nun 'Ömer Aras' isimli kitabından alınmıştır
Cemil İpekçi'nin 'Affedin Beni' kitabı çıktı
Bosiad, Okan Üniversitesi ile işbirliği protokolu imzaladı
Bodrum Evlerinde Cam Güzelliği
Taş Evler. Bodrum'u yaşamak için en ideal ev tipi.
'Mute/Sessiz' Selin Damar'ın müzik aletlerinin parçalarını kullanarak oluşturduğu gümüş takı projesi.
Bodrum'da Kış günlerinde yapılacak 50 güzel şey.
Bodrum'da 10'da 10 Ocak 2013
Yılbaşı Partisine Hoşgeldiniz 2013
Bosiad, Okan Üniversitesi ile işbirliği protokolu imzaladı


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 25 Ocak 2013 tarihli dergide yayınlanmıştır.

Bodrum Sanayici ve İşadamları Derneği (BOSİAD) Başkanlığına Mustafa Er ikinci kez başkan olarak seçildi. Seçimlerin ardından yoğun bir çalışma temposuna giren Mustafa Er ve yeni ekibi ilk olarak Okan Üniversitesi ile Bosiad  arasında işbirliği protokolü imzaladı.

Bekir Okan'ın vakıf mütevelli heyeti başkanı olduğu Okan Üniversitesi'nin Bodrum’daki çalışmaları  artık
BOSİAD işbirliğiyle yapılacak.

Protokolun imzalanmasından sonra, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Argun Karacabey, BOSİAD aracılığıyla Bodrum ile Okan Üniversitesi arasında bir köprü oluşturduklarını söyledi. Ellerindeki akademik bilgi birikimi, beceri ve tecrübeyi Bodrum halkına aktarmayı planladıklarını belirten Karacabey, "Bunun karşılığında BOSİAD aracılığıyla Bodrum halkının hayata ilişkin tecrübelerini öğrencilerimize aktarmak istiyoruz. Bizim Bodrumlu öğrencilerimiz var, şimdi onların anne ve babalarına burada eğitim faaliyetlerimizi getirmek istiyoruz." dedi. Karacabey, Bodrum'da hem şahsi eğitim hem de halka dönük sertifikasyon anlamında, turizm sektöründen aile danışmanlığına kadar eğitimler planlayacaklarını ve kısa zamanda hayata geçireceklerini ifade etti.

Kaymakam Gödekmerdan da söz konusu protokolün çok büyük ufuklar açacağını belirterek, "Bu iki köklü kuruluşumuz sayesinde Bodrum'da, eğitim başta olmak üzere çok çeşitli projelerin uygulanması mümkün olacak. Bu protokol bir başlangıç. Biz de kaymakamlık ve devlet olarak elimizden geldiği kadar iki kurumumuza destek olacağız." şeklinde konuştu.

BOSİAD Başkanı Mustafa Er ise eğitime çok önem verdiklerini dile getirerek, "Türkiye'de kentsel dönüşüm konusunda araştırmalar yapan tek üniversite olan Okan Üniversitesi, Bodrum yarımadasındaki kentsel dönüşüm başta olmak üzere eğitim çalışmalarıyla ilgili ne yapacaksa biz de yerel anlamda üzerimize düşeni yapacağız."  "Üniversite ve Bosiad arasında çok yönlü işbirliği sağlanacak. Birlikte eğitim programları geliştirerek ortak panel, sempozyum ve seminerler düzenleyeceğiz. Ar-ge çalışmaları ve sosyal sorumluluk projeleri yapılacak. Üst düzey yöneticilerin akademik çalışmalarına destek vererek, staj ve yarı zamanlı çalışma olanakları sağlayacağız. Okan Üniversitesi ise kuruma özel sertifika programları ve indirimler uygulayacak. Danışmanlık, bilirkişi ve uzmanlık hizmetlerinden yararlanma olanağı sunacak." dedi.


Bu konu 1923 kez izlenmiştir