where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 13 Haziran 2008 Tüm Yazı ve Haberler
Ufukta gemiler göründü
Yalıkavak koylarına Sandima tepelerinden bakan dikkayalar üzerinde bahçe yapmak
Bir tutam ot ve kent-köylü hayatlarımız!
Emlak yatırımları sürerken çevresel ve tarihsel değerleri koruyabilmek bir hayal mi ?
Artık sözcük dağarcığımıza bile giren SPA, dinlenme ve rahatlama kültürümüze dahil oldu
Bodrum: Gözde idi, halen gözde... Yarın da gözde olacak mı ?
Celep Ali'nin Devesi
Bale festivalinde gösteriler kaçmaz. 6. Uluslararası Bodrum Bale Festivali
Oda Orkestrası tamam, sıra Senfoni'de
Model uçaklar Bodrum semalarında
Rotamızı Yunan Adalarına çevirdik
Bodrum'dan İstanbul'a denizden gitmenin keyfi
Darısı tüm değirmenlerin başına
Emlak yatırımları sürerken çevresel ve tarihsel değerleri koruyabilmek bir hayal mi ?


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 13 Haziran 2008 tarihli dergide yayınlanmıştır.

Emlak yatırımları sürerken çevresel ve tarihsel değerleri koruyabilmek bir hayal mi ?    

24-25 Mayıs 2008 tarihinde Bodrum Princess Otel’de gerçeklestirilecek olan INVESTATE’08, hem sektörün karar vericilerinin bulusarak uzun vadeli iliksiler kurmasına olanak sağlayacak, hem de kıyılarımızın geleceğinin belirleneceği konferans ve seminerlere ev sahipliği yapacak.

 

Ana sponsorluğunu Deniz Bank’ın üstlendiği organizasyonda, Türkiye sahillerinde yatırım yapan yatırımcıların, yerel yöneticilerin ve bu hizmetlerden faydalanacakların yan yana geleceği ve çeşitli konferansların düzenleneceği belirtildi. Investate’08 düzenlendiği yerin bölge halkını, yatırımcıları ve sektör ilgililerini bilinçlendirmeyi ve kıyılardaki yatırımların katılımcı bir modelle gelişmesini amaçlıyor.

 

Ikon Events Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli konuyla ilgili şunları söyledi: “Türkiye dünyanın tek açık hava müzesi olarak 4 bin kilometreyi aşan sahilleri ile Güney Avrupa ve Akdeniz’in en değerli ülkesidir. Türkiye sahilleri Türk insanının nefes aldığı, doğayla kucaklaştığı mekânlar olmanın yanında yaşlanan Avrupa toplulukları insanlarının ve zenginleşen Rusya’nın da tercih ettiği dinamik ve renkli bir ülke konumundadır. Bu açılardan bakıldığında elimizdeki değeri en iyi şekilde korurken, ondan en fazla zenginliği de çıkarmak bizlerin ve çocuklarımızın geleceği için gereklidir. Investate, 2008 yılından başlayarak başka ülkelerde yapılmış yanlışları tekrarlamadan, ülkenin zenginleşmesi yolunda çok önemli bir konuma sahip olacaktır”.

 

Investate’08 süresince düzenlenecek konferanslarda kaybolmaya yüz tutan doğal ve tarihi değerler, doğa ve çevre gibi başlıklarla kıyılardaki yapılaşma masaya yatırılırken, emlak yatırımlarının geleceği de konuşulacak.

 

Konferans Koordinatörü Süha Özkan; “Kıyılardaki yapılaşma bu alanların doğal ve tarihi değerlerini koruyan, kollayan ve ona katkıda bulunan mimarlık, planlama ve doğal çevre tasarımı çözümleri ile olabilir. Yapılaşma hoyratça insan çılgınlığı değil, yöresel varlıkların insanların yaşamlarına sokulması ve nitelikli kullanımları sağlayarak gerçekleşirse kullanana, konuklara ve ev sahibine yararlı, sürdürülebilir ve uzun soluklu olur." diye konuştu.

 

İnvestate08’in ana sponsoru Denizbank, 2007 yılında özel bankalar arasında konur kredilerini en çok arttıran banka unvanına sahip. Ayrıca ülkemizde yabancılara mortgage kullandıran ilk banka olarak biliniyor. DenizBank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş Investate 2008’in ana sponsoru olarak, emlak piyasasına ilgi duyan yatırımcıları bu konuda bilinçlendirerek, onların girişimcilik heyecanına destek olacağımız kanaatindeyim” dedi.

 

Düzenlendiği yerin bölge halkını, yatırımcıları ve sektör ilgililerini bilinçlendirmeyi ve kıyılardaki yatırımların katılımcı bir modelle gelişmesini amaçlayan Investate’08 Türkiye Sahilleri Emlak Yatırım Buluşması etkinliklerinin her yıl farklı bir bölgede düzenlenmesi planlanıyor.

 

Bakan Ertuğrul Günay’ın da katılmasının beklendiği konferansta; ‘Kaybolmaya Yüz Tutan Doğal ve Tarihi Yerler’, ‘Kayıp Tarih ve Çevre Telafi Edilemez’, ‘ Doğa ve Çevre’, ‘Yeni Yaşanabilir Çevreler’, ‘Yerel Yönetimler ve Görüşler’, ‘Yatırım İklimi’ ile ‘Güncel Sorunlar ve Yatırımın Geleceği’ başlıklı konular ele alınacak.

 

               İnvestate yenilikçi bir tasarım ve düşünceyle emlak ve yatırım ikilisine çözümler arıyor..             


Bu konu 1850 kez izlenmiştir