where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 24 Ağu-2012 Tüm Yazı ve Haberler
Bodrum Kültür ve Sanat Derneği 'Geçmişten Günümüze Bodrum Sergisi' 20 Ağustos'ta Haluk Elbe'de
Ressam Cevdet Kocaman Oasis Nurol Sanat Galerisinde Sanat Üzerine Söyleşi Yaptı
Nebahat Timur Tokgöz 'Değişim II- Enstalasyon' çalışması Dibeklihanâ??da
Yemesi Baldan tatlı, Kendisi diken suratlı. Frenk Yemişi
Theodorakis müziği eşliğinde 'Zorba' balesinde ünlü konuk sanatçı Irek Mukhamedov'u izledik.
Gökova'nın Billuru Çökertme
Bodrum'da Hediyelikler Harika
Bir Kara İki Ada, Bodrum, Kalimnos, Bozcaada
Bodrum'un ilk Avm'si... Oasis Alışveriş ve Kültür Merkezi
Gümüşlük Club Zemdaâ??da bol müzikli ve lezzet dolu bir yaz devam ediyor
1979?dan beri, hâlâ dünyanın en iyi gece kulüplerinden biri? Halikarnas Club
şžık, otantik, modern, küçük, güzel, özel... Sanki başka dünya Sandima 37 Bodrum Hotel
Ege Cura Boutique Hotel
Bodrum'da 10'da10 Ağustos 2012
Noel, çok eski Türklerin yeniden doğuş bayramıdır. Muazzez İlmiye ÇIĞ
1979?dan beri, hâlâ dünyanın en iyi gece kulüplerinden biri? Halikarnas Club


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 24 Ağu-2012 tarihli dergide yayınlanmıştır.

1979’dan beri, hâlâ dünyanın en iyi gece
kulüplerinden biri…

Bodrum ve Türkiye gece hayatının simgesi haline gelen Halikarnas, yenilenen dekorasyonu ve konseptiyle geçtiğimiz Temmuz ayının başında hizmete girdi.

 1979 yılında ilk açıldığı günden bu yana Halikarnas The Club adı Bodrum’la özdeşleşti ve Bodrum ile birlikte anılır oldu... Halikarnas ile birlikte Bodrum ve Türkiye’nin gece hayatında  yeni bir dönem açılmış oldu. Halikarnas’ın muhteşem atmosferi, Ege’nin mavi sularına ve Bodrum Kalesi’ne bakan dev sütunları ve saraylara özgü geniş merdivenleri belleklerimizde iz bıraktı. Geceye özel tasarlanan şovlarıyla görenleri hayran bırakan dansçıları, Halikarnas’ın imzalarından oldu. 33 yıl içinde sanat, moda, iş ve siyaset çevrelerinin dünya çapında çığır açan pek çok isim Halikarnas’ı görmek için Bodrum’a geldi.
MickJagger, Bette Midler, Dustin Hoffman, Prenses Caroline, Prenses Margareth, Lady Sarah Armstrong, Rockefellers,      Valentino, Richard Branson, Ferre, Phil Collins, Michael Caine, Blues Brothers, Pamela Anderson ve Kid Rock gibi dünya yıldızlarını ağırlayan Halikarnas, yenilenmiş konsepti ve mimarisi, 50 kişilik şov ekibi, su, ses ve ışık gösterileri ile yine eğlence dünyasının nabzını tutmayı sürdürecek.

Yenilenen Halikarnas’a bu sezon eklenen Arabesque Lounge, Zen Lounge ve Secret Garden Restoran, müthiş manzara ve şovlar eşliğinde konuklarına unutulmaz geceler yaşatıyor. Secret Garden, Mick Jagger’ın dünya partilerinin trend belirleyicisi kızı Jade Jagger tarafından tasarlandı.

Halikarnas yaz boyunca her Salı gecesi Kelis, David Morales, Paul Oakenfold, Boy George, Above& Beyond, Seb Fontaine, Tom Novy, Dennis Ferrer, Jade Jagger,  DJ Lottie gibi birçok ünlü DJ ve sanatçıyı konukları ile buluşturacak.

MUHTEşžEM AÇILIşž
Bu yılın açılış partisi için Halikarnas’a gelen Jade Jagger, “Böylesine ikon haline gelmiş bir kulübün açılışında yer aldığım  için çok mutluyum.” diyor.
Grand Opening’ gecesi Jade Jagger Jezebel SoundSystem ile birlikte Halikarnas sahnesinde  R&B’nin parlayan yıldızı Kelis. High on Heels, Heliospace ve Batala Drummers da şovlarıyla katıldılar.
Halikarnas’ın büyük açılışı için İngiltere’de 8 aydır hazırlanan Gary Lloyd yönetimindeki şov ekibi,açılışın ilk haftasında her akşam farklı bir konseptle izleyicilerin karşısına çıktı.

EĞLENCE HAYATINDA YENİ BİR DÖNEM AÇILIYOR
Bir yıllık hazırlık sürecinin ardından Halikarnas’ın sahibi Süleyman Demir, gece kulübü eğlence anlayışında tamamen yeni bir dönem açacak muhteşem bir ekibi bir araya getirdi. Halikarnas Yaratıcı Ekibi’nin geçmişteki müşterileri arasında Beyonce, The Chemical Brothers, BAFTA Ödülleri, Robbie Williams, War Horse, Paul McCartney, Kylie, Thriller Live, Red Hot Chilli Peppers, Primal Scream, Dizzee Rascal, Rhianna, MTV, Jay Z ve Tiesto gibi sanatçı, yapım ve organizasyonlar bulunuyor. Halikarnas’ın izleyenleri hayran bırakan ses, ışık, 3D grafik, su ekranları, kostüm ve koreografileri daha önce hiç bir gece kulübünde görülmemiş bir deneyim yaşatıyor..
Arabesque Lounge, Halikarnas’ın geleneksel doğu eğlencesinin gösterişini nargilesi ve dansözüyle birlikte yaşattığı özel alanlarından biri. Gece geç saatlerde kapılarını açan Dragon Disco, bas yoğun müzikler için tasarlanmış özel ses sistemi ile dünyadaki yeni müzik trendlerini Bodrum’a taşıyan bir dans alanı. Açık havada yer alan ana amfitiyatronun yanı sıra ‘chill out’ için tasarlanmış özel bir açık hava alanı da Zen Lounge. Bu yaz tüm gün hizmet veren yeni restoran da Halikarnas’taki değişimlerden sadece biri. Önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek olan yeni yat iskelesi, marina barı ve deniz kıyısı restoranı da Halikarnas’ın tüm gün hizmet verecek ve ana kulübün açılışına kadar akşamüstü partilerine ev sahipliği yapacak bölümleri arasında.
Yenilenen Halikarnas’ın eğlence dünyasına kazandırdığı yeniliklerden biri de dünyanın ilk ‘nakit kullanılmayan’ gece kulübü uygulaması olması. Kulüp içinde yalnızca kredi yüklenen bilekliklerle hizmet satışı yapılıyor. Özel ses,

yalıtımlı Secret Club ise özel partiler ve parti sonrası buluşmalar için ilk kez hizmet veren  Halikarnas alanlarından biri.

Özel girişi, ayrı ses sistemi ve bar bölümleri olan VIP alanı, ünlü tasarımcı, şarkıcı ve model Jade Jagger tarafından tasarlanmış bir ‘gizli bahçe’ olan Secret Garden’ı da barındırıyor. Ana iç ve dış alan tasarımları, İstanbul’un kendine özgü tasarım anlayışını Halikarnas’a taşıyan STOKatölye’ye ait. Halikarnas’ın tamamen yenilenen tasarımı, Yunan medeniyetleri ve Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerini taşıyan eski Bodrum’u çağdaş bir yorumla yansıtıyor. Tasarımda başvurulan yapı dokuları, suyun kullanımı ve bronz, taş gibi doğal materyaller, Halikarnas’ın simgeleşmiş beyaz sütunları ve manzaralı geniş merdivenlerini tamamlıyor.
Paul Allen, Bill Gates ve Roman Abramovich gibi ‘süper gezginlerin’ demir attığı Bodrum’da, 2013 baharında açılacak yeni yat tesisi ve beach club ile Halikarnas, eğlence dünyasının küresel cazibe merkezlerinden biri olmaya devam edecek.
Müthiş Bodrum manzarası; en iyi hizmet ve en iyi eğlence eşliğinde, modern ama tarihin tüm dokusunu taşıyan Halikarnas’ta sizleri bekliyor…
 

Bodrumlife - Halikarnas'ın son 5 senedir eskisi kadar sesi yüksek çıkmıyordu. Ne oldu da bu sene büyük bir atılım ile yeni yüzü ile eğlence sektörüne giriş yapıyorsunuz?

Süleyman Demir - Halikarnas Bodrum ile özdeşleşmiş bir gece kulübü. Kapılarımızı açtığımız ilk günden beri amacımız Bodrum’u sadece Türkiye’nin değil dünyanın en kaliteli eğlence destinasyonlarından biri haline getirmekti. Çok kısa bir süre içinde bu hedefimize ulaştık. Bu başarımız aynı zamanda yenilikçilik anlayışımız, her zaman çağdaş eğlence trendlerini takip ediyor ve hatta belirliyor olmamızdan kaynaklandı. Eğlence sektöründe vizyoner bir bakış açısına sahip olmayan oyuncuların başarısızlıklarına çok kez üzülerek şahit oluyoruz. Dünya değişiyor, hayatın her alanında ilerleme kaydediliyorken 30 yıl öncesinin formülleriyle ayakta kalmanız mümkün olmaz. Halikarnas’ın geçmişten taşıdığı çok büyük bir mirası var. Türkiye’nin şov endüstrisinde yer almış en değerli isimler için Halikarnas önemli bir lokasyon oldu. Aynı şekilde Halikarnas dünya yıldızları için 80’lerden beri Türkiye’deki eğlence destinasyonu. Yakın tarihin en iyi tanıklarından biri olarak bu mirası korumak bizim için bir görev gibi. Diğer yandan çok dinamik bir çağda yaşıyoruz. Bu dinamizmi iyi analiz etmek gerekir. Bu tüm sektörler için geçerli. Önümüzdeki günlerde Halikarnas’a gelenler bu analizin yansımalarını görecekler.


Bodrumlife- Halikarnas’ın önümüzdeki dönemlerde ne gibi projeleri olacak?

Süleyman Demir - Hali hazırda söylediğim gibi, Halikarnas yüzünü her zaman geleceğe dönük tuttu ve bundan sonra da böyle olacak. Bu yaz haftanın her günü için farklı bir şov hazırladık, Beyonce, The Chemical Brothers, Rhianna, BAFTA Ödülleri, MTV gibi sanatçı, yapım ve organizasyonların arkasındaki yaratıcı ekip, Halikarnas için İngiltere’de 2 aydır hazırlanıyor. Türkiye gece hayatında görülmemiş kalite ve zenginlikte bir programla açılıyoruz. Ve tabii geçen yıllarda olduğu gibi çok özel sanatçıları DJ kabininde ve sahnemizde konuk ediyor olacağız. Halikarnas’a bu yıl eklenen yeni alanlarımız var. Farklı konseptleri bir arada sunuyor olacağız bu sezonda. Jade Jagger’ın tasarladığı Secret Garden kış boyunca da açık kalacak.


Bodrumlife - Dünyada ve Türkiye de birçok ünlü isim Halikarnas’ı ziyaret etti. Özellikle dünya çapında tanıtımını sağlayabildiğinize inanıyor musunuz?

Süleyman Demir - Halikarnas artık öyle bir noktaya geldi ki biz kendi PR’ımızı yapmak zorunda kalmıyoruz. Yurtdışında kulaktan kulağa yayılarak dünyanın en iyi gece kulüpleri arasına girdik. Tercihlerini Halikarnas’tan yana kullananlar içinde zaten tüm dünyanın takip ettiği, hayran olduğu isimler var.


Bodrumlife - Kendinizi Bodrum eğlence sektörünün neresinde görüyorsunuz?

Süleyman Demir - Halikarnas Bodrum demek. Burada doğdu, buranın tarihiyle, kültürüyle modern eğlence dünyasını birleştirerek bugüne geldi. Bodrum’un bir tatil destinasyonu olarak tercih edilmesinde büyük katkısı var. Bodrum eğlence sektörü için her zaman bir lokomotiftik, öyle olmaya devam ediyoruz. Varlığımızın sektörü genel olarak canlandırdığını düşünüyoruz.


Bodrumlife - Halikarnas sadece Bodrum'a mı özgü kalacak yoksa yeni şubeler düşünüyor musunuz?

Süleyman Demir- şžu anda böyle bir planımız yok.


Bodrumlife- Bu zamana kadar genelde yabancı turistin ilgisini fazlasıyla çekiyordunuz. Bundan sonra yoğunlukla yerli turiste de yönelecek misiniz?

Süleyman Demir - Halikarnas Bodrum, Türkiye’de. Elbette yerli ziyaretçilerin her zaman ilgisini çektik. Bundan sonra da Bodrum’a gelen veya burada yaşayan yerli müşterimizi ağırlamaya devam edeceğiz. Yerli ve yabancı bütün misafirlerimize hitap edecek, muhteşem bir programla geliyoruz.

 

1979’dan beri, hâlâ dünyanın en iyi gece
kulüplerinden biri…

Bodrum ve Türkiye gece hayatının simgesi haline gelen Halikarnas, yenilenen dekorasyonu ve konseptiyle geçtiğimiz Temmuz ayının başında hizmete girdi.

 1979 yılında ilk açıldığı günden bu yana Halikarnas The Club adı Bodrum’la özdeşleşti ve Bodrum ile birlikte anılır oldu... Halikarnas ile birlikte Bodrum ve Türkiye’nin gece hayatında  yeni bir dönem açılmış oldu. Halikarnas’ın muhteşem atmosferi, Ege’nin mavi sularına ve Bodrum Kalesi’ne bakan dev sütunları ve saraylara özgü geniş merdivenleri belleklerimizde iz bıraktı. Geceye özel tasarlanan şovlarıyla görenleri hayran bırakan dansçıları, Halikarnas’ın imzalarından oldu. 33 yıl içinde sanat, moda, iş ve siyaset çevrelerinin dünya çapında çığır açan pek çok isim Halikarnas’ı görmek için Bodrum’a geldi.
MickJagger, Bette Midler, Dustin Hoffman, Prenses Caroline, Prenses Margareth, Lady Sarah Armstrong, Rockefellers,      Valentino, Richard Branson, Ferre, Phil Collins, Michael Caine, Blues Brothers, Pamela Anderson ve Kid Rock gibi dünya yıldızlarını ağırlayan Halikarnas, yenilenmiş konsepti ve mimarisi, 50 kişilik şov ekibi, su, ses ve ışık gösterileri ile yine eğlence dünyasının nabzını tutmayı sürdürecek.

Yenilenen Halikarnas’a bu sezon eklenen Arabesque Lounge, Zen Lounge ve Secret Garden Restoran, müthiş manzara ve şovlar eşliğinde konuklarına unutulmaz geceler yaşatıyor. Secret Garden, Mick Jagger’ın dünya partilerinin trend belirleyicisi kızı Jade Jagger tarafından tasarlandı.

Halikarnas yaz boyunca her Salı gecesi Kelis, David Morales, Paul Oakenfold, Boy George, Above& Beyond, Seb Fontaine, Tom Novy, Dennis Ferrer, Jade Jagger,  DJ Lottie gibi birçok ünlü DJ ve sanatçıyı konukları ile buluşturacak.

MUHTEşžEM AÇILIşž
Bu yılın açılış partisi için Halikarnas’a gelen Jade Jagger, “Böylesine ikon haline gelmiş bir kulübün açılışında yer aldığım  için çok mutluyum.” diyor.
Grand Opening’ gecesi Jade Jagger Jezebel SoundSystem ile birlikte Halikarnas sahnesinde  R&B’nin parlayan yıldızı Kelis. High on Heels, Heliospace ve Batala Drummers da şovlarıyla katıldılar.
Halikarnas’ın büyük açılışı için İngiltere’de 8 aydır hazırlanan Gary Lloyd yönetimindeki şov ekibi,açılışın ilk haftasında her akşam farklı bir konseptle izleyicilerin karşısına çıktı.

EĞLENCE HAYATINDA YENİ BİR DÖNEM AÇILIYOR
Bir yıllık hazırlık sürecinin ardından Halikarnas’ın sahibi Süleyman Demir, gece kulübü eğlence anlayışında tamamen yeni bir dönem açacak muhteşem bir ekibi bir araya getirdi. Halikarnas Yaratıcı Ekibi’nin geçmişteki müşterileri arasında Beyonce, The Chemical Brothers, BAFTA Ödülleri, Robbie Williams, War Horse, Paul McCartney, Kylie, Thriller Live, Red Hot Chilli Peppers, Primal Scream, Dizzee Rascal, Rhianna, MTV, Jay Z ve Tiesto gibi sanatçı, yapım ve organizasyonlar bulunuyor. Halikarnas’ın izleyenleri hayran bırakan ses, ışık, 3D grafik, su ekranları, kostüm ve koreografileri daha önce hiç bir gece kulübünde görülmemiş bir deneyim yaşatıyor..
Arabesque Lounge, Halikarnas’ın geleneksel doğu eğlencesinin gösterişini nargilesi ve dansözüyle birlikte yaşattığı özel alanlarından biri. Gece geç saatlerde kapılarını açan Dragon Disco, bas yoğun müzikler için tasarlanmış özel ses sistemi ile dünyadaki yeni müzik trendlerini Bodrum’a taşıyan bir dans alanı. Açık havada yer alan ana amfitiyatronun yanı sıra ‘chill out’ için tasarlanmış özel bir açık hava alanı da Zen Lounge. Bu yaz tüm gün hizmet veren yeni restoran da Halikarnas’taki değişimlerden sadece biri. Önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek olan yeni yat iskelesi, marina barı ve deniz kıyısı restoranı da Halikarnas’ın tüm gün hizmet verecek ve ana kulübün açılışına kadar akşamüstü partilerine ev sahipliği yapacak bölümleri arasında.
Yenilenen Halikarnas’ın eğlence dünyasına kazandırdığı yeniliklerden biri de dünyanın ilk ‘nakit kullanılmayan’ gece kulübü uygulaması olması. Kulüp içinde yalnızca kredi yüklenen bilekliklerle hizmet satışı yapılıyor. Özel ses,

yalıtımlı Secret Club ise özel partiler ve parti sonrası buluşmalar için ilk kez hizmet veren  Halikarnas alanlarından biri.

Özel girişi, ayrı ses sistemi ve bar bölümleri olan VIP alanı, ünlü tasarımcı, şarkıcı ve model Jade Jagger tarafından tasarlanmış bir ‘gizli bahçe’ olan Secret Garden’ı da barındırıyor. Ana iç ve dış alan tasarımları, İstanbul’un kendine özgü tasarım anlayışını Halikarnas’a taşıyan STOKatölye’ye ait. Halikarnas’ın tamamen yenilenen tasarımı, Yunan medeniyetleri ve Osmanlı İmparatorluğu’nun izlerini taşıyan eski Bodrum’u çağdaş bir yorumla yansıtıyor. Tasarımda başvurulan yapı dokuları, suyun kullanımı ve bronz, taş gibi doğal materyaller, Halikarnas’ın simgeleşmiş beyaz sütunları ve manzaralı geniş merdivenlerini tamamlıyor.
Paul Allen, Bill Gates ve Roman Abramovich gibi ‘süper gezginlerin’ demir attığı Bodrum’da, 2013 baharında açılacak yeni yat tesisi ve beach club ile Halikarnas, eğlence dünyasının küresel cazibe merkezlerinden biri olmaya devam edecek.
Müthiş Bodrum manzarası; en iyi hizmet ve en iyi eğlence eşliğinde, modern ama tarihin tüm dokusunu taşıyan Halikarnas’ta sizleri bekliyor…

Bu konu 2304 kez izlenmiştir