where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 22 Ocak 2012 Tüm Yazı ve Haberler
Bodrum Deniz Müzesi'nde 'Hasan Güleşçi Deniz Kabukları Koleksiyonu' sergilenmeye başlandı.
Deniz Canlılarının Tükenişi, Balıkçılığın Dünü Bugünü ve Geleceği Sempozyumu Yapıldı
Bodrum'un Tarihi Yel Değirmenleri için 'Mutlu Son' yakın!
Göç, Göçmen ve 'Dedemin İnsanları'
Bodrum'da kış yaşamı ve çiçekleri
Zeytin Güncesi
Nar-Mugan şženlikleri Kutlandı
Turizm Oscarları'ndan Bodrum'a iki ödül
Bodrum'a hep birlikte kazandırdığımız Bodrum Deniz Müzesi ile çok mutluyuz...
Aşkın Kenti Stratonikea
Bahçe içinde, sevimli, tipik bir Bodrum Restaurant'ı Keyifli Restaurant
Yılbaşı gecesinin Yıldızı Sertap Erener 2012
Yılbaşı gecesinin Yıldızı Sertap Erener 2012

Bodrumlife
Bu Yazı Bodrumlife Sayı 22 Ocak 2012 tarihli dergide yayınlanmıştır.

Yılbaşı gecesinin Yıldızı Sertap Erener

Her yılbaşı gecesi yeni yıla Bodrum İskele Meydanı’nda Türkiye’nin çok ünlü bir sesinin konseri ile giren Bodrum bu sene de geleneğini devam ettiriyor. Bu yılbaşının konuğu, Türkiye’ye Eurovision şžarkı Yarışması’nda ilk ve tek birinciliği getiren Sertab Erener. Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum esnafının ve halkının çok yoğun bir turizm sezonu geçirdiğini ve böyle bir konseri hak ettiğini belirtti. “Bodrum çok yoğun bir yıl geçirdi. Özellikle esnafımız ve halkımız gerçekten yoruldu. Bu sene de yüzümüzün akı ile çıktık. Özellikle Ramazan Bayramı’nda esnafımız ve Bodrum halkı hiçbir mağduriyet vermeden gelen misafirleri ağırlamışlar ve mutlu bir şekilde geri göndermişlerdir. şžimdi onların da dinlenme, eğlenme zamanıdır. Yılbaşında Sertab Erener konseri ile Bodrum halkını biraz dinlendirecek ve eğlendireceğiz. Bu etkinliklerin en büyük özelliklerinden bir tanesi kısa bir süre, bir gün dahi olsa Bodrum’a ekonomik bir canlılık kazandırması. Çünkü Bodrum Yarımadasındaki bütün halkımız bu konsere geliyor, çevre ilçelerdeki halk geliyor, güzel bir atmosfer yakalanıyor. Bütün restoranlarımız, barlarımız iyi bir iş yapıyor. Buna sadece kalenin önündeki bir konser olarak değil Bodrum’un sosyal ve ekonomik yapısına bir katkı olarak da bakmak lazım. Her sene yılbaşı gecesi Bodrum İskele Meydanı’nda yapmakta olduğumuz ve Türkiye’nin en sevilen sanatçılarının sahne aldığı konserlerde bu yılbaşı yani 31 Aralık 2011 Cumartesi akşamı saat 22.30’da Sertab Erener sahne alacak. Herkesi yılbaşı akşamı İskele Meydanı’na bekliyoruz” diyerek herkesi kale önüne, Denizciler Kahvesi meydanına davet etti...
Yılbaşı Günü Bodrum merkezde hava açık, Oasis’te ise Kar yağışlı olacak…

Oasis’te yılbaşı günü kar yağdırılacak ve karı hiç görmeyenlere güzel bir sürpriz yapılacak. Oasis yetkilileri
“Bodrum en iyi güneşi bilir, sonra yağmuru… KAR görmeden büyüyen çocuklar vardır Bodrum’da… Yeni Yıl manzaralarının “olmazsa olmazı” KAR, 2011’in son gününde, yeni bir yıla “Merhaba” derken Oasis yönetimi kar yağdırarak herkesi eğlendirmeli” diyor.
31 Aralık Cumartesi günü, Saat 12-19 arası, Oasis yönetimi her yıl olduğu gibi canlı müzik, çocuklara hediyeler, canlı manken Noel Baba, Noel Anne, kardan adamlar ve bu kez kar olacak.
Özellikle çocuklu aileler için daha iyisi can sağlığı...

Yılbaşı gecesi nereye gidelim? Yılbaşı gecemizi nerede en güzel geçiririz? İşte size bir sürü alternatif...
Ancak geç kalmayın hemen rezervasyon yaptırın.

The Marmara Bodrum

The Marmara Bodrum’un “Yılbaşını Havai Fişeklerle Karşılayın!” sloganıyla hazırladığı yılbaşı programı hayli zengin.
Gala yemeğinde ilk olarak Türk Sanat Müziği eşliğinde canlı fasıl grubu sahne alıyor. DJ parti ile devam edecek yılbaşı kutlamasında yeni yılın ilk dakikaları havai fişek gösterisiyle karşılanıyor. şžampanya ikramı ve 20-01 saatleri arasında limitsiz yerli içki sunulacağı Yılbaşı Gala Yemeği kişi başı 200 TL.
The Marmara Bodrum’da konaklamak isteyen misafirler için yılbaşına özel konaklama paketinde ‘Yılbaşı Gala Yemeği’, Bodrum keşif gezisi, iki gece konaklama ve gerçekten çok güzel bir Bodrum manzarasına karşı kahvaltı bulunuyor. The Marmara Bodrum’un muhteşem SPA’sında masajın dahil olduğu yılbaşı paketi iki kişilik odada kişi başı KDV dahil 254 Euro.

Dünya mutfaklarından lezzetlerin yer alacağı Gala Yemeğinin menüsü ödüllü şefler tarafından hazırlanıyor. Başlangıçların ardından taze kuşkonmaz sote ve kapari sos ile Bodrum limon yatağında fesleğenli marine edilmiş deniz levreği veya tane hardal soslu polenta ve özel beş çeşit peynir sosu ile dağ kemiğinde marine edilmiş ızgara dana bonfilenin yanı sıra tatlı olarak gecenin ateşi (üç katlı çikolata rüyası ve yeşil elma  çubuk vanilya sos ve nar taneleri ile) çay & kahve ve petit fours ile...

The Marmara Bodrum
Rezervasyon: 0252 313 81 30
 

Bodrum'un en eski eğlence mekânlarından Mavi Bar’da yılbaşı gecesi:

Mavi Bar'ın Halkla İilişkiler Müdürü Aylin Önder yaptığı açıklamada “Mavi Bar olarak bütün Bodrum ve Mavi müdavimlerini yeni yıla beraber girmek için bekliyoruz. Grup Greyfurt ve Bate Bahadır Aksoy ile yeni yıla merhaba diyeceğiz. Saat 22-02 arası Grup Greyfurt ile müziğe başlayıp gece 02:00’den itibaren de Bate ile coşacağız. Fiyatlarımız yine Mavi fiyatı'' diyerek yeni yıl programlarını açıklıyor..

Erenler Sofrası

Yarbasan Evleri’ndeki Erenler Sofrası’nda yeni yılı karşılarken İstanbul Konservatuarı’nın genç sanatçılarından, flütte Sıla Gerbağa, piyanoda Hasan Can Tunca çalacak.
Tam bir mutfak âşığı olan Aslı Mutlu, Erenler Sofrası'nda bayram tadında yılbaşı sofralarını şöyle açıkladı:
Yılbaşında Erenler Sofrası menüsü hayli zengin. Soğuklar; radika salatası, cevizli ekşi elma salatası, deniz börülcesi üzerinde somon algar ve rakılı taze ana
sonlu zeytinyağlı ayva, avokado püresi üzerinde deniz mahsulleri salatası, Rus salatası, Lakerda.
Sıcaklar; pastırmalı sıcak humus, ısırganlı muska böreği, kıymalı sigara böreği. Ana Yemek; bademli pilav ile yabani mantar soslu strogonoff. Tatlı; çikolata soslu şarapta pişmiş armut, revani. Gecenin getirdikleri; köpüklü şarap ve mercimek çorbası. ½ şişe şarap veya 2 duble rakı dahil kişi başı 150 TL.

Yeni yılın ilk günü deve
güreşlerine gidin,
eğlenirsiniz.
Eğer Bodrum’daysanız yeni yılın ilk günü sizi bir sürpriz bekliyor. Ortakent-Yahşi beldesinde her yılın ilk pazar günü düzenlenen deve güreşleri yeni yılda 1 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek. 2012 yılında Ege bölgesinin ilk deve güreşlerine ev sahipliği yapacak olan Ortakent-Yahşi beldesinde, geleneksel olarak düzenlenen deve güreşlerinin 19.su gerçekleştirilecek.

Ege bölgesinde yapılmakta olan  deve güreşlerinin en köklüsü ve en ünlülerinden  olan Ortakent-Yahşi Geleneksel Deve Güreşleri‘ne 120 dolayında deve katılması bekleniyor. Çarşı inşaatı yararına yapılacak olan deve güreşleriyle ilgili bilgi veren Ortakent Belediye Başkanı Mehmet Onur şžahbaz  “Bütün bölge halkını, yakından uzaktan gelecek olan misafirlerimizi, hava yağışlı olmazsa inşallah güzel bir havayla birlikte güzel bir güreş günü bekliyor” dedi.
Beldedeki deve güreşlerinin geçmişinin eski yıllara dayandığını belirten Başkan şžahbaz, üzerinde 1968 yılındaki bir deve güreşinden çekilmiş  fotoğrafında  bastırıldığı  takvim hazırlandığını kaydederek şunları söyledi:
“1968‘de köy meydanında yapılan bir deve güreşinde çekilmiş fotoğraf bir deve sahibinin arşivinden. Bunun eskisi de var. Eski ismiyle Müsgebi‘de bu güreşler  vardı. Bizlere düşen de dedelerimizin, babalarımızın başlattığı geleneği  bizden sonraki nesillere bozmadan aktarabilmek”   

Yılbaşı günü biter ama yeni yıl kutlamaları
bitmez. İşte size güzel bir konser...

Bodrum’da yeni yıl etkinlikleri Ocak Ayının 6’sı akşamında Karya Kültür ve Sanat Derneği’nin  Bodrum Marmara Koleji Konser Salonu’nda düzenlediği Yeni Yıl konseriyle devam edecek.
Konserde  ünlü keman sanatçısı ve orkestra şefi  Hakan şžensoy ve ünlü piyanist/besteci Gülden Gökşen’i dinleyebilirsiniz.

Hakan şžensoy  İTÜ  Türk Müziği Devlet konservatuarında başladığı eğitimini kazandığı bursla Londra Kraliyet Müzik Kolej’inde devam ettirdikten sonra Trevor Williams’ın sınıfında yüksek lisansını tamamlamış. İtalya, İsviçre, Fransa, Bulgaristan, Amerika Birleşik Devletleri, Romanya, Kosova, Arnavutluk, Letonya, Azerbaycan, Estonya, İsveç, İngiltere, Venezuela, Meksika,
Çek Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs ve Türkiye'deki dünyaca önemli konser salonlarında (New York Carnegie Hall-Paris Louvre Auditorium-Milano Sala Verdi) pek çok orkestra konserine solist ve şef olarak katılmış ve resitaller vermiş. Ulusal ve uluslararası birçok ödül sahibi sanatçı yurtiçinde ve yurtdışında birçok festivale, radyo ve televizyon programlarına konuk olmuş.

Geçtiğimiz yıl yine Karsanat’ın konuğu olarak “Jazz’dan Klasiğe Gülden Gökşen” konseriyle sanatseverleri n beğenisini kazanan Gülden Gökşen, bu yıl Hakan şžensoy & Gülden Gökşen Keman-Piyano İkilisi olarak Bodrumlu sanatseverlerle buluşmak üzere yine güzel bir programla konuk oluyor.

Programda ünlü besteciler Kreisler, Yalçın Tura, Rachmaninof, Piazzola ,Cihat Aşkın, John Willams ve William Kroll’den eserler yer alıyor.

Klasik müzikseverlerin kaçırmayacağını umuyoruz.Bu konu 2113 kez izlenmiştir