where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 21 Ekim 2011 Tüm Yazı ve Haberler
Bodrum'a Bir, bir­bu­çuk Sa­at Me­sa­fe­de­ Önem­li Tarihi Yerler
Türkiye'nin 2012 Destinasyon Stratejisi ve Türk-Yunan Turizmdeki İlişkileri
Bodrum Kilisesi Yeniden Yapılacak
Bodrum yarımadasında sonbahar
Mandalina, şžeftali, Kavun, Karpuz şžimdi kurultulmuş meyvelerden yapıln atıştırmalıklar harika
Orda Rodos var Uzakta..
İsveç sürgününün ardından Bodrum'un güneşine sığınan bir dünya şairi Özkan Mert
Yaşamını Turgutreis'te sürdüren Osman Necmi Gürmen ile bir söyleşi
Deniz mevsimi bitti. şžimdi kırlara açılma zamanı... Farilya Çiftliği
Limoon Cafe & Restaurant Lezzetleriyle Lonely Planet'in sayfaları arasına girmeyi başardı
Mavi Yol Dedikleri
Bodrum Ahşap Tekneler Yarışı'nın 23.sü Gerçekleşiyor
Deniz mevsimi bitti. şžimdi kırlara açılma zamanı... Farilya Çiftliği

Yazar: Bodrumlife
Bu Yazı Bodrumlife Sayı 21 Ekim 2011 tarihli dergide yayınlanmıştır.

Farilya Çiftliği, havaların giderek serinlediği şu günlerde bulunmaz bir cennet. Gündoğan’da ormanlar, yeşillikler içine gizlenmiş
keşfedilmeyi bekleyen, özellikle doğa tutkunları için renkli bir vaha. . .

Günümüz şehir insanın tutkusu doğa içinde yaşamak... Ağaçlar arasında, yeşillikler içinde, kedilerle , köpeklerle, kendi domatesini, biberini yetiştirerek bir çiftlik hayatı yaşamak  çok kişiye güzel gelmekte. Bu tutku bazıları için bir yaşam biçimi oluyor. Farilya Çiftliği başlangıçta böyle bir idealden ortaya çıkmış. Sonra başkalarıyla da paylaşalım demişler. . . Gündoğan’dan Gölköy’e doğru giderken sağ tarafta ağaçlar arasından bir köy yolu sizin Farilya Çiftliği ile tanışmanızı sağlayacak. . .
Gizlenmiş bir ortamda yeşillikler içinde size Bodrum’un eski halini yada yaşamak istediğiniz köy  hayalini canlandıracak bir saklı cennet adeta Farilya Çiftliği... Herşey doğal, herşey otantik... Sıra sıra at ağılları, yavrularıyla atlar, geniş bir manej girer girmez ilginizi çekiyor. Aralara yerleştirilmiş küçük ahşap evler konaklama için yapılmış. . . Restoran, kafeterya ve tüm bir gününüzü geçirebileceğiniz iddiasız fakat sempatik mekânlar. . . Dilerseniz Farilya Çiftliği’nin özel misa-firi olarak kalabileceğiniz evler. . . Bir masal dünyası gibi. . . Tam bir çiftlik sessizliği, orman karanlığı içinde, parlak  yıldızlar ve mehtap. . . Orman yürüyüş parkurları. . . Bir saatlik mesafede Bodrum’un en eski terkedilmiş köyü Gilel’i ziyaret ve birçok tarihi kalıntı. . .

Farilya Çiftliği’nde kendi üretimleri süt, peynir, tereyağ, yumurta, zeytin, zeytinyağı, ekmek, bal, reçeller ve organik yeşilliklerle güzel bir çiftlik kahvaltısı sizleri bekliyor.
Fırında, güveçte ve ızgarada et yemekleri ve taze çiftlik sebzelerinden salatalar ve sebze yemekleri öğlen ve akşam servis yapılıyor. . .

Çam ormanları arasında, değişen manzaralarda, dağlarda at safari turları, çocuklar için manejde at turları, at binme kursları Farilya Çiftliği’nin özellikle turistler tarafından keşfedilmiş en çok tercih edilen etkinlikleri.
Ahşap evlerde konaklayanlar için isteğe bağlı özel menüler hazırlanabiliyor...  Gündoğan, çiftliğe yürüyerek gidilebilecek uzaklıkta. . .

Bodrum’dan arabanıza atlayıp günübirlik uzaklaşabileceğiniz, orman havası teneffüs edebileceğiniz,
yeşillikler içinde kitabınızı okuyabileceğiniz az bulunur farklı ortamlardan birisi. . .
Tabii buraya geldiğinizde lüks şeyler beklememek gerekir. Salataların bahçeden toplanacak yeni koparılmış domateslerle, biberlerle yapılacağını bilmek, taze  çiftlik yumurtasının tadına varacağınızı bilmek size iyi gelecektir.

Hafta sonu küçük bir kaçamak yapıp adeta dünyadan kopabilirsiniz  Farilyaâ??Çiftliğinde. Ahşap evinizde güzel bir gece geçirirken siparişleriniz doğrultusunda hazırlanan akşam yemeğini, sabah kahvaltınızı otantik bir ortamda yiyebilir ve zamanın keyfini çıkarabilirsiniz. . .

Yaz sıcaklarının bittiği şu günlerde terlemeden, sıcaklardan şikayet etmeden spor yapılabilecek, ata binilebilecek  
muhteşem bir fırsat.

Bodrumdaysanız keşfetmeniz gereken güzel ortamlardan birâ??Farilya Çiftliği. . . Sizinle aynı dili konuşacak mütevazı işleticileri  eminiz sizin güzel bir gün geçirmenizi sağlayacaklardır. . .

Farilya Çiftliği  
Yukarı Göl Mevkii -â??Gündoğan /â??Bodrum
Tel:â??0252 357 7977  Gsm: Tayfun Torer: 0537 244 2446  www. silyon. com. tr/farilya


Bu konu 1628 kez izlenmiştir