where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 13 Haziran 2008 Tüm Yazı ve Haberler
Ufukta gemiler göründü
Yalıkavak koylarına Sandima tepelerinden bakan dikkayalar üzerinde bahçe yapmak
Bir tutam ot ve kent-köylü hayatlarımız!
Emlak yatırımları sürerken çevresel ve tarihsel değerleri koruyabilmek bir hayal mi ?
Artık sözcük dağarcığımıza bile giren SPA, dinlenme ve rahatlama kültürümüze dahil oldu
Bodrum: Gözde idi, halen gözde... Yarın da gözde olacak mı ?
Celep Ali'nin Devesi
Bale festivalinde gösteriler kaçmaz. 6. Uluslararası Bodrum Bale Festivali
Oda Orkestrası tamam, sıra Senfoni'de
Model uçaklar Bodrum semalarında
Rotamızı Yunan Adalarına çevirdik
Bodrum'dan İstanbul'a denizden gitmenin keyfi
Darısı tüm değirmenlerin başına
Rotamızı Yunan Adalarına çevirdik


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 13 Haziran 2008 tarihli dergide yayınlanmıştır.

 Rotamızı Yunan Adalarına çevirdik           Gemiyle Bodrum’dan Yunan Adalarına gitmek artık çok kolay

 

Pronto Tur’un düzenlediği vizesiz Yunan Adaları gemi turları Samsun Gemisi’yle yapılıyor.

 

Bodrum Limanı’nın açılmasıyla birlikte bir müjde de Pronto Tur’dan geldi: artık Türkler için gemiyle vizesiz Yunan Adaları’na gitmek mümkündü!

 

Yunan Adalarına vizesiz gemi turları, Pronto Tur’un genel müdürü Ali Onaran’a borçlu olduğumuz bir şey. Çünkü Türkiye Dışişleri Bakanı İsmail Cem ile Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgo Papandreu arasında yapılan protokol anlaşmasını tozlu raflardan indirterek Türklerin vize almadan Yunan Adaları’na gidebilmesini sağlayan o olmuş. Unutulup bir köşeye kaldırılan bu belgelerden yola çıkarak, Yunan makamlarıyla da Deniz Line Cruise firması aracılığıyla yazışmaları sürdürerek nihayet 2007’den itibaren Çeşme’den Yunan Adaları’na vizesiz seferler başlamış. Türkiye’den Yunan Adaları’na vizesiz gemi turları düzenleyen tek firmanın Pronto Tur olduğunu belirtelim.

 

Bu seferler sayesinde 3000’e yakın Türk, Yunan Adaları’nı gezmek için gemiye binince 3 milyon dolar ciroya ulaşılmış. Ali Onaran bundan cesaret alarak 2008 yılı için yaptığı planlarda Bodrum’dan Yunan Adaları’na gemi turları eklemiş ve gemi sayısını 2’ye çıkarmış. Bodrum’dan kalkacak Samsun feribotu ve İstanbul’dan kalkacak Ankara feribotu ile bu yıl 7 binden fazla Türk’ün bu seferlere katılması bekleniyor.

 

Deniz Line firmasına ait olan gemiler Türk gemisi ve tüm personel Türk. Özellikle Türk aşçıların hazırladığı birbirinden lezzetli yemekler, temizlik, rehberlik ve personel yakınlığının en çok teşekkür alınan hizmetler olduğu belirtiliyor. Samsun ve Ankara gemilerinde yiyecek ve içecek ekstraları diğer gemilere nispeten ucuz ve YTL olarak ödeme yapılıyor.

 

Bodrum’dan Yunan Adaları’na kalkacak olan bir diğer gemi ise easyCruise Life. Merkezi Atina’da olan easyCruise firmasına ait olan gemi, her pazartesi Bodrum’dan yola çıkarak yolcularına Türkiye’den Yunan Adaları’na 7 günlük bir seyahat yaptırıyor.

 

easyCruise Life Gemisi ile 7 gün boyunca gideceğiniz limanlar: Kos, Parikia, Paros, Mikonos, Ermoupolis, Syros, Pire (Atina), Kalimnos, Bodrum.

 

easyCruise Life her sabah birkaç saat yol alıp öğlene kadar belirli bir noktaya vararak yolcularının karada eğlenmesini, her adanın güzelliğini sonuna kadar yaşamasını, günün geri kalanının ve gecenin tadını çıkarmasını hedefliyor. Örneğin gemi yolculuğunun ilk 24 saatini Bodrum’da geçirerek Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen yolcuların tatillerinin ilk gecesini Bodrum’da geçirmelerine olanak tanıyor.

 

Aynı şey Ege’nin bir diğer eğlence cenneti Mykonos için de geçerli! Aynı şekilde, yolcular Atina’da bir gün geçiriyor ve böylece bu süre içinde Atina’daki dünyaca ünlü Acropolis’i, Kos, Samos, Syros, Paros ve Kalymnos adalarını görmeleri mümkün kılınıyor. Geleneksel mavi tur yolcularından daha genç yolcuları çekmek amacıyla tasarlanmış olan konseptin her yıl yeni güzergâhları denemek üzere easyCruise’a gelen her yaş grubundan ve her milletten sadık müşterileri var.

 


Bu konu 1986 kez izlenmiştir