where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 13 Haziran 2008 Tüm Yazı ve Haberler
Ufukta gemiler göründü
Yalıkavak koylarına Sandima tepelerinden bakan dikkayalar üzerinde bahçe yapmak
Bir tutam ot ve kent-köylü hayatlarımız!
Emlak yatırımları sürerken çevresel ve tarihsel değerleri koruyabilmek bir hayal mi ?
Artık sözcük dağarcığımıza bile giren SPA, dinlenme ve rahatlama kültürümüze dahil oldu
Bodrum: Gözde idi, halen gözde... Yarın da gözde olacak mı ?
Celep Ali'nin Devesi
Bale festivalinde gösteriler kaçmaz. 6. Uluslararası Bodrum Bale Festivali
Oda Orkestrası tamam, sıra Senfoni'de
Model uçaklar Bodrum semalarında
Rotamızı Yunan Adalarına çevirdik
Bodrum'dan İstanbul'a denizden gitmenin keyfi
Darısı tüm değirmenlerin başına
Bodrum'dan İstanbul'a denizden gitmenin keyfi


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 13 Haziran 2008 tarihli dergide yayınlanmıştır.

 Geçtiğimiz yıl Bodrumlular için heyecan verici bir gelişme yaşandı. İstanbul – Bodrum – İstanbul hattında 50 yıl aradan sonra yeniden gemiler işlemeye başladı. Hem de bu kez eskisinden çok daha konforlu, keyifli bir yolculuk sağlayan ve teknolojinin olanaklarıyla çok daha güvenli gemilerle...Bodrum'dan İstanbul'a denizden gitmenin keyfi             

 

Deniz Ticaret Odası önderliğinde oda mensupları ve TÜRSAB'dan oluşan bir konsorsiyum tarafından satın alınan Samsun ve Ankara isimli bu gemiler, aynı konsorsiyum tarafından kurulan Deniz Cruise and Ferry Lines tarafından işletiliyor.

 

Samsun ve Ankara Gemileri

 

Samsun ve Ankara gemileri ikiz gemiler. Teknik özellikleri ve kamara tipleri aynı. Kamara sayıları arasında çok az fark var.Samsun gemisinin yenileme ve bakım çalışmaları 2006 yılında tamamlanmış ve ilk seferini Haziran 2006’da gerçekleştirmiş. Ankara Gemisi ise 2007’de hizmete başlamış. Gemilerde tecrübeli ve profesyonel bir ekip görev alıyor. Beş yıldızlı otel konforunda hizmet sunan gemiler 220 araç ve 575 kişiyi ağırlayabilme kapasitesinde.

 

Samsun ve Ankara gemileri; yurtiçinde İstanbul - Bodrum - İstanbul seferlerini yapmaya devam ederken, Türk bayraklı bir gemi ve tamamı Türk personelden oluşan bir ekiple yurt dışına gidecek olmanın mutluluğunu yaşatacak kruvaziyer seferler de yapıyor. Gemilerde ayrıca çeşitli organizasyonlar ve ticari fuarlar da düzenlenebiliyor.

 

Bodrum’a sefer yapan gemi: SamsunBu yıl İstanbul – Bodrum – İstanbul seferlerini Samsun gemisi yapacak. Cuma akşamları Bodrum’dan Santorini ve Mikonos adalarına “mini cruise” yapıp tekrar pazar günü İstanbul seferine devam edecek.

 

Ankara gemisi ise yaz ayları boyunca İstanbul çıkışlı kruvaziyer seferleri yapacak. Bu sene Yunan Adalarına ek olarak Kırım Yarımadası turu da var.

 

Fiyatlar ve sağlanan olanaklar İstanbul – Bodrum seferlerinde bu yıl kademeli fiyat politikası uygulanıyor. Bu sayede erken bilet alanlar düşük fiyat avantajından faydalanabiliyor.Koltuklarda en düşük fiyat 95 YTL, kamarada 239 YTL, otomobil 179 YTL, sürücüsüz araç taşıma servisi olarak 70 YTL ve araç fiyatı olarak belirlenmiş. Seferlerde evcil hayvanlar ise 50 YTL karşılığında seyahat edebilecek. Tabii evcil hayvanların gemide bulunmaları bazı şartlara tabi. Fiyatlara yiyecek ve içecek servisi dahil değil. Ama fitness centerdan, havuzdan faydalanmak ücretsiz. Bunun yanı sıra restoran, cafe teras, disco, bar ve çocuk kulübü, misafirlerin yolculukları boyunca keyifli saatler geçirebilecekleri alanlar.

 

Deniz Cruise & Ferry Lines

 

Gümrük Sok. Kaşif Han No:18 Karaköy 34000 İstanbul

 

Tel: (+ 90 212) 292 16 00

 

Call center: (+ 90 212/216) 444 33 69

 

www.denizline.com.tr

 

Deniz Line Satış ve Pazarlama Müdürü

 

                Geçtiğimiz yıl Bodrumlular için heyecan verici bir gelişme yaşandı. İstanbul – Bodrum – İstanbul hattında 50 yıl aradan sonra yeniden gemiler işlemeye başladı.


Bu konu 1798 kez izlenmiştir