where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 19 Mayıs 2011 Tüm Yazı ve Haberler
Ayla Eriş Resim Sergisi Oasis - Nurol Kültür Merkezi 6 -18 Mayıs 2011
Özgürlük Hem de Herşeye... 'Bodrum Otobüs Kızları' Kitabından..
Bir kalemiz, bir de düğünlerimiz kaldı
Marina Yacht Club'te 'Güneşi Cazla Batırıyoruz' Festivali
Herodot Üçüncü Yaş Akademisi
Bodrum Halikarnassos iken Paranın Değeri
Bodrum Müzesi'nde Sikke ve Takı Salonu Açıldı.
Avrupa'nın en büyük Uluslararası Dünya Dans Günü Kutlaması Bodrum'da Gerçekleşti
Bodrum'da en iyi ev yemekleri mekanları
Komşu ada Kos tüm yakınlığıyla bizi bekliyor...
Cevizli Top Kabak Dolması
Kış ayları boyunca Bodrum?u mesken tutan Kanada'nın 'Süper şef'i, 'Yemek Tanrısı' Byron Ayanoğlu'ndan Dostluk ve Yemek Hikayeleri
'Kendi Başına' isimli öyküsünden kahve üzerine...
Gayık'tan Guletâ??e
Cafe Port Yeni Cruise Limanında
Bodrum'da tatil için Yarbasan Holiday Homes
Bodrum'da 2011 yaz aylarının sanat ve eğlence takvimi neredeyse kesinleşti.
Marina Yacht Club'te 'Güneşi Cazla Batırıyoruz' Festivali


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 19 Mayıs 2011 tarihli dergide yayınlanmıştır.

Marina Yacht Club’te
“Güneşi Cazla
Batırıyoruz” Festivali

Karya Kültür ve Sanat Derneği, 19-21-22 Mayıs tarihlerinde Marina Yat Kulüpte caz festivali düzenliyor. Karsanat’ın birincisini gerçekleştireceği festivalin, her yıl 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor  Bayramı  kapsamında tekrarlanacağı ve uluslararası boyuta taşınmak istendiği ifade ediliyor.

Festival; Bodrum ve Ortakent Belediyeleri, THY, Bodrum Marina Yat Kulüp, Hublot, Makpaş,  Hürtop, Cafe Cafen, Akustik Travel, Bosis ve Ada Klinik ve Bodrum Nakliyat’ın  sponsorluğunda gerçekleşiyor. Festival süresince, konserlere giriş ücretsiz.

Gün batımında Bodrum Milta Marina Yat Kulüp’te düzenlenecek olan konserlere yurt içinden ve dışından birçok sanatçı katılıyor.

19 Mayıs Çarşamba saat 19.30 'da ulusal ve uluslararası birçok festivale katılan besteci ve caz piyanisti, Mimar Sinan Üniversitesi kompozisyon bölümü mezunu Kent Mete  sahne alıyor. Sanatçı kendi bestelerinin yanı sıra, caz standartlarını da kendine özgü rearmonizasyonla yorumluyor.

21 Mayıs Cuma saat 19.30 da , Timuçin şžahin Trio  sahne alacak. Muğla'nın Ortaca Beldesi doğumlu ve şimdi  New York'ta yaşayan ünlü sanatçı Timuçin şžahin, eğitiminin önemli kısmını Hollanda ve Amerika'da  tamamlayarak, uluslararası birçok saygın caz ödülüne layık görüldü. Özellikle perdesiz gitardaki besteleri, kendisi ve dünyanın önde gelen sanatçılarıyla birlikte yorumlanarak, kaydedildi. Yaptığı müzik , caz otoriterlerince “geleceğin müziğinin günümüzdeki yorumu” olarak değerlendiriliyor. Kontrbas'ta kendisine eşlik eden Hans Glawischnig'in de caz dünyasında ayrı bir yeri var (www.hansglawisching.com).  

Chick Corea'nın da basçısı olan sanatçı, dünyanın önde gelen ünlü sanatçılarıyla birçok konserler vererek, kayıtlar yaptı. Davulda genç sanatçı Kenny Grohowsky yer alıyor.  

22 Mayıs Cumartesi saat 19.30 da İmer Demirer Dörtlüsü ve Ayşe Gencer sahne alacak. Uluslararası ve ulusal  festivallerde birçok sanatçıyla sahne alan ünlü  trompet sanatçısı İmer Demirer ve gurubu caz standartlarından örnekler sunacak. Grup, vokalde Ayşe Gencer, piyanoda Serkan Özyılmaz, kontrbasta Ozan Musluoğlu ve davulda  Onur Alatan'dan oluşuyor.


Bu konu 1951 kez izlenmiştir