where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 19 Mayıs 2011 Tüm Yazı ve Haberler
Ayla Eriş Resim Sergisi Oasis - Nurol Kültür Merkezi 6 -18 Mayıs 2011
Özgürlük Hem de Herşeye... 'Bodrum Otobüs Kızları' Kitabından..
Bir kalemiz, bir de düğünlerimiz kaldı
Marina Yacht Club'te 'Güneşi Cazla Batırıyoruz' Festivali
Herodot Üçüncü Yaş Akademisi
Bodrum Halikarnassos iken Paranın Değeri
Bodrum Müzesi'nde Sikke ve Takı Salonu Açıldı.
Avrupa'nın en büyük Uluslararası Dünya Dans Günü Kutlaması Bodrum'da Gerçekleşti
Bodrum'da en iyi ev yemekleri mekanları
Komşu ada Kos tüm yakınlığıyla bizi bekliyor...
Cevizli Top Kabak Dolması
Kış ayları boyunca Bodrum?u mesken tutan Kanada'nın 'Süper şef'i, 'Yemek Tanrısı' Byron Ayanoğlu'ndan Dostluk ve Yemek Hikayeleri
'Kendi Başına' isimli öyküsünden kahve üzerine...
Gayık'tan Guletâ??e
Cafe Port Yeni Cruise Limanında
Bodrum'da tatil için Yarbasan Holiday Homes
Bodrum'da 2011 yaz aylarının sanat ve eğlence takvimi neredeyse kesinleşti.
Avrupa'nın en büyük Uluslararası Dünya Dans Günü Kutlaması Bodrum'da Gerçekleşti


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 19 Mayıs 2011 tarihli dergide yayınlanmıştır.

Avrupa’nın en büyük
“Uluslararası Dünya Dans Günü Kutlaması”
Bodrum’da Gerçekleşti

29 Nisan Dünya Dans Günü’nde düzenlenen
“XII. ULUSLARARASI BODRUM DANS FESTİVALİ” ile 3 gün süren Avrupa’nın en büyük “dünya dans günü” kutlaması Bodrum’da gerçekleşti.
Yedi ülkenin katılımı ile 28 Nisan - 01 Mayıs arasında düzenlenen festivalde; Üç gün süren dans şenliklerini yaklaşık 12 000 kişi izledi.
Festivale Avrupadan ve Türkiyeden ilgi hayli büyüktü. 7 Avrupa ülkesi ve Türkiye’den 700 dansçının katılımıyla gerçekleşen festivalde
Latin dans yarışmaları, karnaval havasında kortej yürüyüşleri yapıldı.

Festivali  7 Avrupa ülkesinin basın mensupları  izledi ve festival  ulusal ve Avrupa TV kanallarında geniş yer aldı.

XII. ULUSLARARASI BODRUM DANS FESTİVALİ 2011 yılında yerli ve yabancı 1200 dansçının sunduğu 60 muhteşem dans gösterisi ve dans yarışmaları ile 12 000 izleyiciyi buluşturdu.
Festival için Bodrum Kalesi, Bodrum Antik Tiyatro ve Bodrum Belediyesi Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda üç ayrı festival alanı, Dünya Dans Günü kutlamalarının gerçekleştiği Antik Tiyatro’da led ekranlar, binlerce wattlık ses ve ışık düzeni kuruldu.

International Dance Council (CID)-UNESCO üyesi olan “Bodrum Dans Kulübü” tarafından bu yıl on ikincisi düzenlenen festival, Bodrum Belediyesi’nin destek ve sponsorluğunda gerçekleşti.

Festival Komitesi Başkanı ve Bod-rum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci “Bodrum’da Dans Turizmi sektörü oluşturmak, mevcut turizm sezonunu genişletmek, yaz sezonu haricinde Bodrum’da sanatsal ve kültürel bir organizasyona ev sahipliği yapmak, festival için Avrupa’dan ekiplerle birlikte gelen basın ile Türkiye’yi global basın gündemine taşımak, yabancı tur operatörleri vasıtası ile festivalin reklamını Avrupa ülkelerine taşımak en büyük amacımız. Bodrum dans turizmine büyük bir etki sağlayan “XII. Uluslararası Bodrum Dans Festivali” hedeflediğimiz tüm amaçlarına fazlası ile ulaştı.
Festivale halkın katılımı ve destekleri maksimum seviyede oldu ve bundan açıkçası büyük gurur duyuyoruz.” “Bodrum için daha iyi turizm düşüncesi ile yola çıktığımız ve 12 yıldır hiç ara vermeden sürdürdüğümüz Bodrum Dans Festivali’nin gelecek yıllarda daha da artan bir katılım ile devam edeceğine yürekten inanıyoruz.”
diyerek coşkusunu dile getirdi.

Festival’i 12 yılda küçük gösterilerden, birkaç kişilik gruplardan bugünkü boyutlara getiren ve dans kavramını Bodrum gündemine sokmayı başaran Bodrum Dans Kulübü festival sonunda aldıkları alkışlarla çalışmalarının ödülünü almış oldu.

Bugün Bodrum’da irli ufaklı 7 dans kulübü bulunmakta ve haftanın hergünü bir mekânda dans gösterisi gerçekleşmekte yada dans kursları verilmekte. İleriki sayfalarımızda bu tür kurslarla ilgili bilgiler bulabilirsiniz.


Bu konu 1821 kez izlenmiştir