where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 19 Mayıs 2011 Tüm Yazı ve Haberler
Ayla Eriş Resim Sergisi Oasis - Nurol Kültür Merkezi 6 -18 Mayıs 2011
Özgürlük Hem de Herşeye... 'Bodrum Otobüs Kızları' Kitabından..
Bir kalemiz, bir de düğünlerimiz kaldı
Marina Yacht Club'te 'Güneşi Cazla Batırıyoruz' Festivali
Herodot Üçüncü Yaş Akademisi
Bodrum Halikarnassos iken Paranın Değeri
Bodrum Müzesi'nde Sikke ve Takı Salonu Açıldı.
Avrupa'nın en büyük Uluslararası Dünya Dans Günü Kutlaması Bodrum'da Gerçekleşti
Bodrum'da en iyi ev yemekleri mekanları
Komşu ada Kos tüm yakınlığıyla bizi bekliyor...
Cevizli Top Kabak Dolması
Kış ayları boyunca Bodrum?u mesken tutan Kanada'nın 'Süper şef'i, 'Yemek Tanrısı' Byron Ayanoğlu'ndan Dostluk ve Yemek Hikayeleri
'Kendi Başına' isimli öyküsünden kahve üzerine...
Gayık'tan Guletâ??e
Cafe Port Yeni Cruise Limanında
Bodrum'da tatil için Yarbasan Holiday Homes
Bodrum'da 2011 yaz aylarının sanat ve eğlence takvimi neredeyse kesinleşti.
Bodrum'da 2011 yaz aylarının sanat ve eğlence takvimi neredeyse kesinleşti.


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 19 Mayıs 2011 tarihli dergide yayınlanmıştır.

Bodrum’da 2011 yaz aylarının sanat ve eğlence takvimi neredeyse kesinleşti. Üzerinde küçük rötuşlar yapılsa da belli başlı festivallerin proğramları bir bir açıklanıyor. Geleneksel Bale Festivalimiz bu yıl 9.suna ulaşırken, Washington’dan St Petersburg’a geniş bir skalada ilginç gösteriler sunmaya hazır ve proğramı belli en köklü Bodrum etkinliği... Yukarıda fotoğrafı bulunan Los Vivancos ise Bale Festivalinin geçen yillarda da izlediğimiz hünerli ve en çok alkış toplayan bale gruplarından biri olarak bu yıl tekrar Bodrum Kalesi sahnesinde... Bodrum Bale Festivali ağırbaşlı bir tavır yerine klasik’ten modern baleye ve birazda temaşaya ağırlık veren yönüyle, harmanlanması çok güzel bir repertuara sahip. Tamamı klasik balenin ağır adımları ile dolu bir festival yerine Los Vivancos gibi dinamik bir grup, Mevlana gibi bizden mistik bir gösteri ve belki de gençlerin ilgisini çekmek için araya serpiştirimiş Rock and Roll  temalı bir modern bale gösterisi... Bale Festivalinin hıncahınç dolu olmasının belkide sırrı burada. Bu iyi harman... Bu yıl 15 Ağustosta başlayacak 9. Uluslararası Bodrum Bale Festivali 3 Eylül’e kadar devam edecek... Programı sayfalarımz arasında bulabilirsiniz...
Pop Müzik’te yok yok desek yeri... Biliyorsunuz zaten bütün pop starların uğrak yeri Bodrum...
Genç Rock severler için yeni açılan Mandalin Bodrum içinde hayli lgi çekeceğe benzer. Sürpriz bir konser programı  burada bizi bekliyor. Sloganları “Enjoy the Sound”.  
Gündoğan’da Cennet Park Otel bünyesinde yaz boyunca Türkiyenin tanınmış müzisyenlerinin boy göstereceği söylentiler arasında...
Geçtiğimiz kış İzmir’den Bodrum’a taşınan Medari Girit’te Bodrum ezgilerini dinlemek, Yunan müziği ile hoşça vakit geçirmek mümkün... Marina Yacht Club  19-20-21 Mayıs Günbatımlarını Karsanat’ın “Güneşi Cazla Batırıyoruz” etkinliğine ayırdı. Bodrum’da bir yandan  gün batımını izlerken diğer yanda  Timuçin şžahin Trio, Kent Mete, İmer Demirer Dörtlüsü ve Ayşe Gencer dinlenebilecek. Timuçin şžahin Trio’da bir de önemli müzisyen var. Chick Corea nın kontrbassçısı Hans Glawischnig...  Üstelik dinletiler bedava... Helva Bar’da DJâ??Performanslarının kaçırmamalısınız. Eskilerden yenilerden mükemmel bir karma dinlemek ve dans etmek için ideal yerlerden biri...


Bu yıl  bira daha erkene alınan D-Marin Klasik Müzik Festivali 9 Temmuz’da başlayıp 13 Temmuz’da bitecek. Moskova Devlet Senfoni Orkestrasına solist olarak ünlü pianist Misha Maisky eşlik edecek, Borusan Orkestrası eşliğinde geçen yıllar tadına doyamadığımız Fazıl Say bizi kimbilir hangi diyarlara götürecek bu yıl yine. D-Marin’de dünyanın en çok plak kaydeden grubu olarak bilinen Londra’nın ünlü oda müzik grubu Academy of St. Martin In the Fields’de konuk olacak... Akşamüstü Günbatımı konserleri ise cabası... Bu yıl 7.si gerçekleşen D-Marin Festivalinin ardından Gümüşlük beldesinin kahramanları tarafından gerçekleştirilen Gümüşlük Klasik Müzik Festivali başlayacak. Kendisini artık Bodrumlu saydığımız ünlü Piyanistimiz Gülsin Onay’ın koordinatörlüğünde ve  Piyanist Eren Eyüboğlu’nun çabalarıyla gerçekleşen festival proğramını gelecek sayılarımızda sizlere aktaracağız.
Antik Tiyatro’da Rumeli Hisarı konserlerinin bir tekrarı gerçekleşmekte her yıl. Bu yıl da yine tanınmış pop starları izleyeceğiz. Antik Tiyatro’da  açık havada ve muhteşem bir Bodrum manzarasına karşı gerçekleşen konserler unutulmaz anlar yaşatıyor katılanlara.
Bodrum’un dört bir yanında sergiler gerçekleştiğini gözardı etmeyelim. Dibeklihan, Oasis’te Nurol Kültür Merkezi, Marmara Koleji Salonları ve Salmakis Hotelde bulunan Begonville Art Gallery belli başlı sergi etkinliklerinin gerçekleştiği alanlar. şžu sıralar Nurol Kültür Merkezi’nde Bodrumlu bir sanatçı, Ressam Ayla Eriş’in sergisi  devam etmekte... Salmakis Begonville Art Galeri’de ise Alev Demirkesen’in sergisi 15 Mayıs’ta başlayacak.


Periyodik olarak her ay bir yeni sergiyi  Bodrumlulara sunan bu yeni galeri Bardakçı koyundaSalmakis Hotel bünyesinde... Sözünü ettiğimiz sergilerin bazılarıyla  ilgili ayrıntıları sayfalarımız arasında bulabilirsiniz.
Vur Patlasın çal oynasın eğlenceleri tüm plajlarda, restoranlarda durmaksızın devam ederken, barlarda, “eller havaya” müzikleriyle transa geçmek te işten değil Bodrum’un dört bir köşesinde... Çeşitli oteller özel olarak spontane konserler de düzenliyorlar...
Beklemediğiniz bir anda büyük bir organizasyonun Bodrum ayağı olarak  tanınmış bir grubu, yada sanatçıyı Bodrum’da görmeniz olası. Bu yüzden Bodrum ‘un yaz günlerinin doyasıya tadını çıkabilmeniz için Billboardlara sürekli göz atmanızı öneririz. İnternetle haşır neşirseniz www.nereyegidilir.com size günü gününe ne  nerede, nerede yemek yenir, nerede hangi sergi var, konserler nerede gibi bilgileri güncelleyerek sayfalarına  aktamakta... Bu sitenin yılda bir kez çıkardığı “Nereye Gidilir” isimli kitabı 15 Haziran’dan sonra  gazete bayilerinden bulabilirsiniz.

D-Marin
Uluslararası
Klasik Müzik
Festivali  

9 TEMMUZ 2011
Cumartesi
Gece Konseri: Beyaz Geceler / Moskova Tschaikovsy Devlet Senfoni Orkestrası şžef: Vladimir
Fedesoyev
Solist Misha Maisky

10 TEMMUZ 2011
Pazar
Günbatımı: Leyla Gencer Anısına / Trio Resitali
Gece Konseri:
Academy of
St. Martin İn the Fields

1 2 TEMMUZ 2011
Salı
Gün Batımı:
Borusan Quartet
Gece Konseri:
Senfonik şžiirler /
İstanbul Devlet
Senfoni Orkestrası

13 TEMMUZ 201 1
Çarşamba
Gün Batımı:
Trio Dinletisi
Gece Konseri:
Fazıl Say ve
Borusan İstanbul
Filarmoni Orkestrası şžef: Görer Aykal


AYLAâ??ERİşž
1996 yılında Marmara Üniversitesi’nden Muğla Üniversitesi'ne gelip Bodrum'a yerleşen Ayla Eriş, gerek kişisel atölyesinde gerekse tüzel kurumlarda birçok öğrenci yetiştirdi. Çeşitli galeri ve sergi mekânlarında sergiler yaptı. Sanatın gelişmesi ve topluma yaygınlaşması arzusu ile Bodrum'da Muğla Üniversitesi  Güzel Sanatlar Fakültesi'nin ve Osmanlı Tersanesi Galerisi, Bodrum Belediyesi Meclis Salonu Galerisi, Gümüşlük Sanat Galerisi  gibi birçok resim galerisi ile kişisel atölyelerin açılmasına öncülük etti. Ayla Eriş’in Sergisini Oasis Nurol Kültür Merkezinde izleyebilirsiniz.

TİMUÇİNâ??şžAHİN
21 Mayıs Cuma saat 19.30 da , Timuçin şžahin Trio  sahne alacak. Muğla'nın Ortaca Beldesi doğumlu ve şimdi  New York'ta yaşayan ünlü sanatçı Timuçin şžahin , eğitiminin önemli kısmını Hollanda ve Amerika'da  tamamlayarak, uluslararası birçok saygın caz ödülüne layık görüldü.

TİMUÇİNâ??şžAHİN
21 Mayıs Cuma saat 19.30 da , Timuçin şžahin Trio  sahne alacak. Muğla'nın Ortaca Beldesi doğumlu ve şimdi  New York'ta yaşayan ünlü sanatçı Timuçin şžahin , eğitiminin önemli kısmını Hollanda ve Amerika'da  tamamlayarak, uluslararası birçok saygın caz ödülüne layık görüldü.


Bu konu 1900 kez izlenmiştir