where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 17 Mayıs 2010 Tüm Yazı ve Haberler
Kortan Restaurant
Kefaluka Resort Hotel'de 16 Akdeniz Ülkesi Lionsları Akdeniz Konferansı için toplandı 16 Akdeniz Ülkesi Lionsları Bodrum da
Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Bahar şženliği
Bayk Kış Trofesinde Final 29 Mayıs'ta
Jazz müziğinin ustalarından Marina Yat Kulüp'te 1. Karsanat Jazz Festivali
Ayırın Develeri
Kos-Bodrum Kültür Buluşması ikinci kez gerçekleşti
Güzel SanatlarFakültesi Heykel Bölümü yeni yerlerinde keyifle sanatsal objeler üretiyorlar
Antik dönemde Bodrum'un şžarapları vardı. şžimdi neden olması
Moğollar'ın Engin Yörükoğlu'su ardında hoş sadalar bırakarak aramızdan ayrıldı
Dünya, Bodrum Sandaletçisi Ali Güven'i kaybetti
'Anadolu'nun Avukatı' belgeselinin ilk gösterimi 2 Haziran'da Bodrum'da gerçekleştirilecek.
Dibeklihan yaza dolu dolu bir proğramla başladı Aynı anda beş sergiye ev sahipliği yapabilen Dibeklihanâ??da film gösterisi ve söyleşi gibi faaliyetlerle tüm gününüzü geçirebileceğiniz sıcak bir ortamla karşılaşacaksınız.
Ve DIVAâ??Sahnede. AEGEAN YACHT'ın 43. yelkenlisi DIVA denizle ilk kez bu ay buluştu.
Bodrumâ??dan Yunan Adaları'na, Ege'nin muhteşem koylarına günübirlik mavi yolculuklar yapmak için tasarlanmış Bodrum yapımı 'The Primetime' Temmuzda ilk yolcularını ağırlayacak.
Dünyanın kahvesi Bodrum Marina çevresinde
Kefaluka Resort Hotel'de 16 Akdeniz Ülkesi Lionsları Akdeniz Konferansı için toplandı 16 Akdeniz Ülkesi Lionsları Bodrum da


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 17 Mayıs 2010 tarihli dergide yayınlanmıştır.


Kadına Uygulanan şiddet, Eko turizm  Küresel Isınma konuları için bir araya geldi. Akdeniz Konferansı 1987 de ilk kez İtalya da bir araya gelen oluşum
sayesinde başlayan toplantılar bu günlere kadar geldi. Dört gün sürecek olan Akdeniz Konferansında Akdeniz’de kıyısı bulunan 16 ülkelerin Lions, kulüpleri temsilcilerinden oluşan 300 kişi den fazla katılım sağlandı.

Akdeniz Konferansı Başkanı Metin Taşkent konferans sonunda katılımcı ülke temsilcilerinin toplantıdan çıkan raporları hayata geçirebilmek, faydalı bir hale getirebilmek için üst düzeydeki yetkililere ve bakanlıklara ulaştırılacağını,  Akdeniz’de kıyısı bulunan ülkelerin Üniversite gençleri arasında burs vererek eğitimlerine yurt dışında devam edebilmeleri için
"Erasmus bursu gibi " daha önceki toplantılarda aldıkları kararın bu yıl uygulamaya geçeceğini karar altına aldıklarını söylerek başarılı bir toplantı gerçekleştirdiklerini ifade etti..

Metin Taşkent “Hükümetlerin Lions ve Rotarylere bakış açısı belli, önemli olan bizim doğru bildiğimiz çalışmaları yapmaya devam etmemizdir. Siyasi görüş ayrımı yapmadan yerel yönetimle nasıl hizmet edileceğini gösteren kuruluşların başında geliyoruz. Doğru bildiğimizi yapmaya devam edeceğiz." diyerek hizmete devam edeceğiz mesajı verdi.
Basın toplantısında hükümet adına Egemen Bağış’ın AB konusunda düzenlediği toplantıda Lionsların görüşlerine önem verdiğini de hatırlattı.

Prof. Dr. Hayri Ülgen’de yaptığı konuşmada “Avrupa birliğinde STK ların çok önemli bir rolü olduğu ve birlikte çalıştıkları yerel yönetim sorumlularına bu sorunları anlatacaklarını, birlikte çalışacaklarını ve  rapor sunup çözüm yolları arayacaklarını” söyledi.

Konferansta "İnsani, sosyal ve kültürel ilişkiler - Kadına yönelik şiddet, Eko turizm, Küresel ısınma" konularında oturumlar gerçekleştirildi.  Çeşitli sanatsal faaliyetlere katılımcılar iştirak etti.

Özellikle sezon dışı yapılan bu konferansın Bodrum ekonomisi ve kongre
turizmi için bir tanıtım niteliği taşıdığı ifade edildi.

Kefaluka Resort Hotel
Forbes dergisi tarafından dünyanın en iyi 15 koyundan biri olarak seçilen Bodrum Akyarlar’da inşa edilen, 370 oda ve 14 lüks residence ile hizmet veren beş yıldızlı otel,  bu başarılı konferasın gerçekleşmesi ardından 2010 yılında Bodrum’da Kefaluka rüzgarı estireceklerini açıkladı.  
2009 yaz sezonunda müşteri kabul etmeye başlayan Kefaluka Resort, 2010 Haziran ayının ilk haftasında görkemli bir açılışla ve birinci sınıf hizmet anlayışıyla kapılarını yeniden açmaya hazırlanıyor
''Exlibris Akdeniz 2010''
Akdeniz Konferansı yan etkinliği olarak İstanbul Exlibris Akademisi Derneği,
Küratörlüğünü Reyhan Çezik'in  “Exlibris Akdeniz 2010'' konulu  sergi Kefaluka Resort Hotel Sanat Galerisi'nde açıldı.
Sergiye İstanbul Exlibris Akademisi Derneği Üyeleri Ayşe Anıl, Ayşen Erte, Betül Uras, Birgül Hacıalioğlu, Dilara O.Gürses, Erol Ünal, Esin Kuseyri, Esra Kizir Gökçen, Gülden Günaydın, Mine Arasan, Münevver Cillov, Reyhan Çezik, Tülay Öktem, Tülin Aktar, Vildan Ç. Yıldız adlı sanatçılar katıldı. İstanbul Exlibris Akademisi Derneği 1992 yılında Türk Exlibris sanatçılarının yurtdışında “Exlibris Cristoforo Kolombo 1492-1992” adlı Uluslararası Exlibris Yarışmasına katılmaları için sanat elçiliği yapan Latife Baştuğ başkanlığında 1998’de İstanbul’da kuruldu.

Ekslibris, kitapseverlerin kitaplarının iç kapagına yapıştırdıkları üzerinde adlarının ve deıişik konularda resimlerin yer aldıgı küçük boyutlu grafik çalışmalardır. Kitabın kartviziti ya da tapusudur.İngilizce “Bookplate” olarak da bilinen Ekslibris, kitap sahibini tanıtır, onu yüceltir ve kitabı ödünç alan kişiyi geri getirmesi konusunda uyarır. Bir mülkiyet işareti, sahiplenme göstergesi olmanın yanında kitabın hırsızlıga karşı korunmasını saglama işlevinin de oldugu söylenebilir. Sözcük olarak ...’nın kitabı, ...’nın kitaplıgına ait veya ...’nın
kütüphanesinden anlamına gelir.
Prof. Hasip Pektaş


Bu konu 1679 kez izlenmiştir