where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 17 Mayıs 2010 Tüm Yazı ve Haberler
Kortan Restaurant
Kefaluka Resort Hotel'de 16 Akdeniz Ülkesi Lionsları Akdeniz Konferansı için toplandı 16 Akdeniz Ülkesi Lionsları Bodrum da
Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Bahar şženliği
Bayk Kış Trofesinde Final 29 Mayıs'ta
Jazz müziğinin ustalarından Marina Yat Kulüp'te 1. Karsanat Jazz Festivali
Ayırın Develeri
Kos-Bodrum Kültür Buluşması ikinci kez gerçekleşti
Güzel SanatlarFakültesi Heykel Bölümü yeni yerlerinde keyifle sanatsal objeler üretiyorlar
Antik dönemde Bodrum'un şžarapları vardı. şžimdi neden olması
Moğollar'ın Engin Yörükoğlu'su ardında hoş sadalar bırakarak aramızdan ayrıldı
Dünya, Bodrum Sandaletçisi Ali Güven'i kaybetti
'Anadolu'nun Avukatı' belgeselinin ilk gösterimi 2 Haziran'da Bodrum'da gerçekleştirilecek.
Dibeklihan yaza dolu dolu bir proğramla başladı Aynı anda beş sergiye ev sahipliği yapabilen Dibeklihanâ??da film gösterisi ve söyleşi gibi faaliyetlerle tüm gününüzü geçirebileceğiniz sıcak bir ortamla karşılaşacaksınız.
Ve DIVAâ??Sahnede. AEGEAN YACHT'ın 43. yelkenlisi DIVA denizle ilk kez bu ay buluştu.
Bodrumâ??dan Yunan Adaları'na, Ege'nin muhteşem koylarına günübirlik mavi yolculuklar yapmak için tasarlanmış Bodrum yapımı 'The Primetime' Temmuzda ilk yolcularını ağırlayacak.
Dünyanın kahvesi Bodrum Marina çevresinde
Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Bahar şženliği


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 17 Mayıs 2010 tarihli dergide yayınlanmıştır.

Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesiâ??Ortakent Yerleşkesinde öğrenciler ve hocalar  bir  yılın yorgunluğunu ve stresini düzenlenen Geleneksel 16. Bahar şženliği ile attılar. Açılış günü öğrencilerin, çöp kovası, tabldot tepsisi, bardak gibi birçok eşyayla müzik yaptıkları şenliğe, fakültenin dekanı Prof. Dr. Ayhan Çıkın´ın bateri şovu damgasını vurdu. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ayhan Çıkın, bateri çalıp, solo caz müzik yaptı. 65 yaşındaki Dekan Çıkın´ın yaklaşık 10 dakika süren sürpriz şovu öğrencilerden uzun süre alkış aldı. Basın tarafından media’ya dağıtılan videolarda Çıkın’ın şovu büyük ilgi gördü.

14 Mayıs´a kadar devam eden şenlik boyunca, Öğrenci işlerinin sergilenmesi yanında yine öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen  basketbol, futbol müsabakaları, atıklardan yapılan kıyafet ve aksesuarların sunulacağı defile, tiyatro ve çeşitli konserlerler düzenlendi.

şženliğin ikinci günü “Vertigo Jazz Dörtlüsü”
üçüncü günü “Turgutreis Belediyesi Türk Sanat Müziği korosu” ve  dördüncü günü “Ezgi- Anıl  Paquita” grubu Flamenco Gitar dinletisi gerçekleşti...

Dekan Prof. Dr. Çıkın, yaklaşık bir ay önce hizmete giren fakülte binasında düzenledikleri ilk bahar şenliğine, tüm öğrenci ve öğretim görevlilerinin katıldığını belirterek, "Sanatın evrenselliği, güzelliği, sıcaklığı bugünkü görüntülere yansıdı. Amacımız sanatın sevgisini, renkliliğini, buradan çeşitli müzik aletlerinin yaydığı seslerin dünyanın tüm köşesine ulaşmasını sağlamak'' diyerek duygularını dile getirdi.

Beş gün süren etkinliklerin bu yıl bir tür prova mahiyetinde olduğunu önümüzdeki yıllarda hazırlıkların geniş zamana yayılarak öğrencilerin tüm hünerlerinin sergilenmesi ve daha nitelikli gösterilerin düzenlenmesi için çalışılacağını belirttiler.

Güzel Sanatlar Fakültesinde halen Heykel, Grafik ve Resim dallarında eğitim yapılmakta. Önümüzdeki yıllarda kampüsün genişlemesi ve yeni bölümlerin devreye girmesi beklenmekte.
Dergimizin içinde Fakültenin Heykel bölümü ile ilgili geniş bir söyleşi yeralmakta..


 Fotoğraflar:
şženlik sırasında doğaçlama yapılarak çeşitli vurmalı çalgılarla gösteri yapan öüğrencilere Prof. Dr.â??Ayhan Çıkın‘ın bateriyle eşlik ediyor. (Üstte Ortada)

Flamenko
müzik gösterisinin ardından
sahneye çıkan gençlerin Latin Dans gösterisi ve açılan
standlarda ürünlerini satan
öğrenciler görülüyor

En altta sıra halinde öğrencilerin 1. sınıfta Temel Sanat Eğitimi derslerindeki çalışmalarının sergilenmesinin bir  bölüm
 görülüyor.


Bu konu 1696 kez izlenmiştir