where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 17 Mayıs 2010 Tüm Yazı ve Haberler
Kortan Restaurant
Kefaluka Resort Hotel'de 16 Akdeniz Ülkesi Lionsları Akdeniz Konferansı için toplandı 16 Akdeniz Ülkesi Lionsları Bodrum da
Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Bahar şženliği
Bayk Kış Trofesinde Final 29 Mayıs'ta
Jazz müziğinin ustalarından Marina Yat Kulüp'te 1. Karsanat Jazz Festivali
Ayırın Develeri
Kos-Bodrum Kültür Buluşması ikinci kez gerçekleşti
Güzel SanatlarFakültesi Heykel Bölümü yeni yerlerinde keyifle sanatsal objeler üretiyorlar
Antik dönemde Bodrum'un şžarapları vardı. şžimdi neden olması
Moğollar'ın Engin Yörükoğlu'su ardında hoş sadalar bırakarak aramızdan ayrıldı
Dünya, Bodrum Sandaletçisi Ali Güven'i kaybetti
'Anadolu'nun Avukatı' belgeselinin ilk gösterimi 2 Haziran'da Bodrum'da gerçekleştirilecek.
Dibeklihan yaza dolu dolu bir proğramla başladı Aynı anda beş sergiye ev sahipliği yapabilen Dibeklihanâ??da film gösterisi ve söyleşi gibi faaliyetlerle tüm gününüzü geçirebileceğiniz sıcak bir ortamla karşılaşacaksınız.
Ve DIVAâ??Sahnede. AEGEAN YACHT'ın 43. yelkenlisi DIVA denizle ilk kez bu ay buluştu.
Bodrumâ??dan Yunan Adaları'na, Ege'nin muhteşem koylarına günübirlik mavi yolculuklar yapmak için tasarlanmış Bodrum yapımı 'The Primetime' Temmuzda ilk yolcularını ağırlayacak.
Dünyanın kahvesi Bodrum Marina çevresinde
Bayk KıÅ? Tröfesinden
Bayk Kış Trofesinde Final 29 Mayıs'ta


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 17 Mayıs 2010 tarihli dergide yayınlanmıştır.

Bayk Kış Trofesinde Final 29 Mayıs’ta
16 Ocak’ta kışın yağmur ve fırtınalı günleriyle start alan 2010 BAYK Kış Trofesi, 6. ayağını baharın sıcak günlerinde tamamladı. Toplam 7 ayaktan oluşan 2010 BAYK Kış Trofesi kış boyunca, her koşulda mücadele eden ekiplere Bodrum’un kalbinde ev sahipliği yaptı. Bodrum Açıkdeniz Yelken
Kulübü ve Milta Bodrum Marina’nın dokuz yıldır işbirliği içerisinde gerçekleştirdikleri 2010 Kış Trofesi, 8-9 Mayısta 6. ayak yarışlarını tamamladı. Tüm kış sezonu boyunca trofe kupası için mücadele veren yüzlerce yelkenci, bir kez daha Bodrum sularında boy gösterdi.  2010 BAYK Kış Trofesi 6 ayağının birinci gününe ekipler, brifing alanında Başhakem Sevinç Emek Tuncalı’nın rota ve yarış kurallarını bilgilendirmesiyle başladılar. Saat 11:36’da start alan yarışta 37 tekne yarıştı.   Rüzgarın 5-6 knot’ta seyrettiği birinci gün yarışında ekipler coğrafi rotada mücadele verdiler. Bodrum’dan start alan yarışta tekneler Çelebi adası şamandırasını iskelelerinde bırakarak Karaabidin sığlığındaki şamandıraya geçtiler, Karaabidin şamandırasını da iskelelerinde bırakan tekneler, Bodrum’da finish yaptılar.   Rüzgârın çok kuvvetli esmediği birinci gün yarışında yarışın sonlarına doğru tamamen etkisini kaybeden rüzgârla Golden Ice, Andiamo, Marvın, Bona Dea ve Eola tekneleri finish (DNF) yapamadı. İkinci gün 11:30 ‘da start alan yarışta ekipler, sosis rotada yarıştılar. 18 knot esen rüzgâr, bir gün önce yaşanan rüzgârsız saatleri telafi edercesine teknelerin rotalarını tamamlamalarında yardım oldu. İkinci gün yarışında Kalkış Teknesi finish yapamazken, Jasmın Quattro teknesi diskalifiye (DSQ) oldu.  BAYK Kış Trofesi 29 Mayıs’ta gerçekleştireceği son ayağıyla, trofe kupasını tüm kış boyunca mücadele ederek kazanan ekibe, teslim edecek. Trofenin geçici grup ve genel puanlarına, www.bayk.net adresinden ulaşılabilir.


Bayk-Koç Allianz Duo Trofe başladı
23 Nisan, 10 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan BAYK – Allianz Duo Trofe’de yarışçılar, 5 ayakta toplam 6 yarış gerçekleştirecekler. Sadece iki kişilik ekiplerden oluşan tekneler daha zoru denemeye kararlı.  

Kısıtlı sayıda ekiple trofeye katılacak ekipler, deniz ve rüzgârla yaptıkları mücadelede heyecan ve çekişmeyi arttırmayı planlıyorlar. Her zamanki yarışlardan daha çekişmeli geçmesi beklenen trofeye geçerli IRC sertifikasına sahip 6 ile 27 metre arasındaki tüm tekneler katılabilecekler.

Birinci gün Marina Yacht Club’ta saat 10:00’da başlayan brifing alanında Başhakem yarışmacılara Duo yarış kurallarını aktardı. Sabah saatlerindeki rüzgarsız hava yarışçıları tedirgin etse de hava start saatinde istenilen rüzgar seviyesine ulaştı.

Bodrum – Çelebi – Bodrum coğrafi rotasında yarışan ekipler tüm gün boyunca zaman zaman etkisini kaybeden rüzgâra rağmen yarışı tamamlandılar. 6-7 knot rüzgarla start alan yarışta, 0 knota kadar inen istikrarsız rüzgar nedeniyle, starttan 3 saat sonra rota kısaltması yapıldı. Adaboğazı önünde kurulan finish hattında, ilk finishi saat 14:42’de X-Machine teknesi yaptı.

2010 BAYK – Allianz Duo Trofe’sinin birinci ayağında genel overall birincisi X-Machine teknesi oldu.
 
2010 BAYK KIşTROFESİ
VI.AYAK KOMODORLUK KUPASI:
1. 3T -TOLGA TÜFEK     
BAYK 2010 KIşTROFESİ
VI.AYAK GENEL OVERALL:  
1. FAT LEMON-MAPFRE-BİROL YÜCEL  
2. X-MACHİNE-şžENKAR ÖZTÜZÜN  
3. MATRIX-CÜNEYT BÜYÜKUÇAK     
BAYK 2010 KIşTROFESİ
VI.AYAK GRUP OVERALL:  
IRC 1:  
1. FAT LEMON MAPFRE-BİROL YÜCEL  
2. X-MACHİNE-şžENKAR ÖZTÜZÜN  
3. MANDİNGA-ALTAN CEYLAN     
IRC 2:  
1. MATRIX-CÜNEYT BÜYÜKUÇAK  
2. SAFİNAZ-DENİZ ÖNGÖREN  
3. M ELTEM-TİMOÇİN ÖNÜR  
IRC 3:  
1. 3T-TOLGA TÜFEK  
2. SÜNGER-YILMAZ CANÖZER  
3. TZİGANE-EKBER LEVENT    
IRC 4:  
1. DALGA-BURAK TÜZEL   
2. ARSIZ-HASAN SEL  
3. FORTUNA-KAAN SUBAşžI     
BAYK 2010 KIşTROFESİ
VI.AYAK CHATER/CRUISER:  
1. AURORA FİRST-ÖMER DİRİM  
2. KIND OF BLUE-CEM EşžKİNAT  
3. DOWN TOWN-NASFET İRİSTAY    


Bu konu 1893 kez izlenmiştir