where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 17 Mayıs 2010 Tüm Yazı ve Haberler
Kortan Restaurant
Kefaluka Resort Hotel'de 16 Akdeniz Ülkesi Lionsları Akdeniz Konferansı için toplandı 16 Akdeniz Ülkesi Lionsları Bodrum da
Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Bahar şženliği
Bayk Kış Trofesinde Final 29 Mayıs'ta
Jazz müziğinin ustalarından Marina Yat Kulüp'te 1. Karsanat Jazz Festivali
Ayırın Develeri
Kos-Bodrum Kültür Buluşması ikinci kez gerçekleşti
Güzel SanatlarFakültesi Heykel Bölümü yeni yerlerinde keyifle sanatsal objeler üretiyorlar
Antik dönemde Bodrum'un şžarapları vardı. şžimdi neden olması
Moğollar'ın Engin Yörükoğlu'su ardında hoş sadalar bırakarak aramızdan ayrıldı
Dünya, Bodrum Sandaletçisi Ali Güven'i kaybetti
'Anadolu'nun Avukatı' belgeselinin ilk gösterimi 2 Haziran'da Bodrum'da gerçekleştirilecek.
Dibeklihan yaza dolu dolu bir proğramla başladı Aynı anda beş sergiye ev sahipliği yapabilen Dibeklihanâ??da film gösterisi ve söyleşi gibi faaliyetlerle tüm gününüzü geçirebileceğiniz sıcak bir ortamla karşılaşacaksınız.
Ve DIVAâ??Sahnede. AEGEAN YACHT'ın 43. yelkenlisi DIVA denizle ilk kez bu ay buluştu.
Bodrumâ??dan Yunan Adaları'na, Ege'nin muhteşem koylarına günübirlik mavi yolculuklar yapmak için tasarlanmış Bodrum yapımı 'The Primetime' Temmuzda ilk yolcularını ağırlayacak.
Dünyanın kahvesi Bodrum Marina çevresinde
Jazz müziğinin ustalarından Marina Yat Kulüp'te 1. Karsanat Jazz Festivali


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 17 Mayıs 2010 tarihli dergide yayınlanmıştır.

Jazz müziğinin ustalarından Marina Yat Kulüp’te 1. Karsanat Jazz Festivali
19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve
Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında, Bodrum Karya Kültür ve Sanat Derneği 19 -22 Mayıs 2011 tarihleri arasında Bodrum I. Karsanat Caz Festivali'ni düzenliyor. Gün batımında Bodrum Marina Yat Kulüp’te düzenlenecek olan konserlere yurt içinden ve dışından birçok sanatçı katılıyor.

Kent Mete
19 Mayıs Çarşamba saat 19.30 'da ulusal ve uluslararası birçok festivale katılan besteci ve caz piyanisti, Mimar Sinan Üniversitesi kompozisyon bölümü mezunu Kent Mete  sahne alıyor. Sanatçı kendi bestelerinin yanı sıra, caz standartlarını da kendine özgü rearmonizasyonla yorumluyor.

Timuçin şžahin Trio
21 Mayıs Cuma saat 19.30 da , Timuçin şžahin Trio sahne alacak.


Muğla'nın Ortaca Beldesi doğumlu ve şimdi New York'ta yaşayan ünlü sanatçı Timuçin şžahin , eğitiminin önemli kısmını Hollanda ve Amerika'da tamamlayarak, uluslararası birçok saygın caz ödülüne layık görüldü.

Özellikle perdesiz gitardaki besteleri, kendisi ve dünyanın önde gelen sanatçılarıyla birlikte yorumlanarak, kaydedildi. Yaptığı müzik , caz otoriterlerince " geleceğin müziğinin günümüzdeki yorumu" olarak değerlendiriliyor .
Kontrbas'ta kendisine eşlik eden Hans Glawischnig'in de caz dünyasında ayrı bir yeri var (www.hansglawischnig.com). Chick Corea'nın da basçısı olan sanatçı, dünyanın önde gelen ünlü sanatçılarıyla birçok konserler vererek, kayıtlar yaptı. Davulda genç sanatçı Kenny Grohowsky yer alıyor.
İmer Demirel Dörtlüsü ve Ayşe Gençer

22 Mayıs Cumartesi saat 19.30 da İmer Demirer Dörtlüsü ve Ayşe Gencer sahne alacak. Uluslararası ve ulusal festivallerde birçok sanatçıyla sahne alan ünlü trompet sanatçısı İmer Demirer ve gurubu caz standartlarından örnekler sunacak. Grup, vokalde Ayşe Gencer, trompette İmer Demirer, piyanoda Serkan Özyılmaz, kontrbasta Ozan Musluoğlu ve davulda Onur Alatan'dan oluşuyor.

Karya Kültür ve Sanat Derneği , sanatçıları üç gün süre ile Bodrum'lu müzikseverlerle buluşturarak, festivali önümüzdeki yıllarda uluslararası boyuta taşımayı hedefliyor.

Festival; Bodrum ve Ortakent Belediyeleri, THY, Bodrum Marina Yat Klup, Makpaş, Hublot, Hürtop, Cafe Cafen, Akustik Travel, Bosis ve Ada Klinik’in sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Festival süresince, konserlere giriş ücretsiz.
Bilgi için:
0533 633 29 310533 633 29 31


Bu konu 1897 kez izlenmiştir