where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 17 Mayıs 2010 Tüm Yazı ve Haberler
Kortan Restaurant
Kefaluka Resort Hotel'de 16 Akdeniz Ülkesi Lionsları Akdeniz Konferansı için toplandı 16 Akdeniz Ülkesi Lionsları Bodrum da
Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Bahar şženliği
Bayk Kış Trofesinde Final 29 Mayıs'ta
Jazz müziğinin ustalarından Marina Yat Kulüp'te 1. Karsanat Jazz Festivali
Ayırın Develeri
Kos-Bodrum Kültür Buluşması ikinci kez gerçekleşti
Güzel SanatlarFakültesi Heykel Bölümü yeni yerlerinde keyifle sanatsal objeler üretiyorlar
Antik dönemde Bodrum'un şžarapları vardı. şžimdi neden olması
Moğollar'ın Engin Yörükoğlu'su ardında hoş sadalar bırakarak aramızdan ayrıldı
Dünya, Bodrum Sandaletçisi Ali Güven'i kaybetti
'Anadolu'nun Avukatı' belgeselinin ilk gösterimi 2 Haziran'da Bodrum'da gerçekleştirilecek.
Dibeklihan yaza dolu dolu bir proğramla başladı Aynı anda beş sergiye ev sahipliği yapabilen Dibeklihanâ??da film gösterisi ve söyleşi gibi faaliyetlerle tüm gününüzü geçirebileceğiniz sıcak bir ortamla karşılaşacaksınız.
Ve DIVAâ??Sahnede. AEGEAN YACHT'ın 43. yelkenlisi DIVA denizle ilk kez bu ay buluştu.
Bodrumâ??dan Yunan Adaları'na, Ege'nin muhteşem koylarına günübirlik mavi yolculuklar yapmak için tasarlanmış Bodrum yapımı 'The Primetime' Temmuzda ilk yolcularını ağırlayacak.
Dünyanın kahvesi Bodrum Marina çevresinde
Kos-Bodrum Kültür Buluşması ikinci kez gerçekleşti


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 17 Mayıs 2010 tarihli dergide yayınlanmıştır.

Kos-Bodrum Kültür Buluşması
ikinci kez gerçekleşti
Bodrum Dans Kulübü tarafından bu yıl ikincisi gerçekleştirilen her yıl kutlanması kararı alınarak gelenekselleştirilen II. KOS-BODRUM KÜLTÜR BULUşžMASI, 8-9 Mayıs tarihlerinde Yunanistan'ın Kos adasında gerçekleşti.
Yabancı Damat dizisi ile Yunanistan'da yaşayan Türklerin en sevdiği aktörler arasında yer alan Erdal Özyağcılar ve aynı diziden rol arkadaşı Gökhan Mete, şarkıcı Feraye, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bitez Belediye Başkanı İbrahim Çömez, Gümüşlük Belediye başkanı Mehmet Tire, Bodrum Belediye meclisi üyeleri ve aileleri de geziye katıldılar.
Kos adasına gelen dansçı, sanatçı ve misafirleri taşıyan feribotu, Kos Belediye Başkan yardımcısı, Müslüman Kardeşlik ve Dayanışma Derneği Başkanı ve Yönetim kurulu üyeleri karşıladılar.
Türk kafilesi, Yunanlı misafirler, dansçılar, sanatçılar ve basın mensupları akşam saatlerinde Zia köyünde Kültür buluşmasının gerçekleşeceği Fantasia Restaurant'da bir araya geldiler.
Yunan dansçıların gösterilerinin ardından Bodrum Dans Kulübü'nün hazırlayıp sunduğu Sirtaki gösterisini şakınlıkla ve ilgi ile izleyen Yunanlılar gösteriden sonra Bodrum'lu dansçıları tebrik ettiler.

Bodrum Belediye başkanı Mehmet Kocadon; “Sizlere babası Kos'da doğmuş Bodrum'lu bir başkan olarak sesleniyorum” diyerek konuşmasına başladı, adaya geldiklerinde limanda ellerinde Türk bayrakları ile kendisini karşılayan halkın coşkusundan duyduğu memnuniyet dile getirdi ve konuşmasına şöyle devam etti:
"Bu tür kültür buluşmalarının, Ege'nin iki yakasında sevgi ve kardeşliğin yanı sıra turizm ve ekonomi alanında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Bize burada kendimizi Bodrum'da hissettiren Koslu kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Yılda 1-2 kez değil her ay, her hafta buluşmanın yollarını aramalıyız. Bu ayın sonunda Leros Adası'nda
düzenlenecek toplantıda iki kentin işadamları ve turizmcilerini buluşturup, Bodrum, Kos, Leros, Kilimli adalarının ortak pazarlanması konusunda ön anlaşma yapacağız. İki ülke halkının bu kadar kardeş bu kadar cana yakın ilişkileri geliştirmek istemesi artık bu çağda vize gibi geri kalmış çağ dışı uygulamaların da kısa zamanda aşılacağının en güzel göstergesi. Sevgiye, dostluğa, barışa vize ve sınır koyamazsınız."

Kos Belediye başkanı Yorgo Giritsi ise konuşmasında; “Sevgi dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin aşamayacağı sınır yok” dedi. “Turizmde sıkıntılı günler geçiren iki kentin arasındaki vize sınırının kaldırılması ya da vize talebinde bulunan  Türk kardeşlerimize uzun süreli vize verilmesi ve bu sıkıntının aşılması tarafındayım. İlişkilerin bu kadar hızla geliştiği bir ortamda iki ülkenin buluşmasına ambargo koyulmasından yana değilim” diyerek konuşmasını tamamladı.

Kültür buluşması, Türk ve Yunanlı dansçıların birbirinden ilginç gösterileri ile devam etti. Bodrum'dan gelen oryantal Melike'nin gösterisi de gecede ilgi ile izlenen gösteriler arasındaydı.  Sanatçı Erdal Özyağcılar ve Gökhan Mete, oryantal ile karşılıklı dans ettiler.

7-8 Mayıs 2011 tarihinde 500 kişinin katılımı ile gerçekleştirilmesi planlanan III. BODRUM-KOS KÜLTÜR BULUşžMASI için Bodrum Dans Kulübü yönetimi, hazırlıklara şimdiden başladı.


Bu konu 1854 kez izlenmiştir