where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 17 Mayıs 2010 Tüm Yazı ve Haberler
Kortan Restaurant
Kefaluka Resort Hotel'de 16 Akdeniz Ülkesi Lionsları Akdeniz Konferansı için toplandı 16 Akdeniz Ülkesi Lionsları Bodrum da
Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Bahar şženliği
Bayk Kış Trofesinde Final 29 Mayıs'ta
Jazz müziğinin ustalarından Marina Yat Kulüp'te 1. Karsanat Jazz Festivali
Ayırın Develeri
Kos-Bodrum Kültür Buluşması ikinci kez gerçekleşti
Güzel SanatlarFakültesi Heykel Bölümü yeni yerlerinde keyifle sanatsal objeler üretiyorlar
Antik dönemde Bodrum'un şžarapları vardı. şžimdi neden olması
Moğollar'ın Engin Yörükoğlu'su ardında hoş sadalar bırakarak aramızdan ayrıldı
Dünya, Bodrum Sandaletçisi Ali Güven'i kaybetti
'Anadolu'nun Avukatı' belgeselinin ilk gösterimi 2 Haziran'da Bodrum'da gerçekleştirilecek.
Dibeklihan yaza dolu dolu bir proğramla başladı Aynı anda beş sergiye ev sahipliği yapabilen Dibeklihanâ??da film gösterisi ve söyleşi gibi faaliyetlerle tüm gününüzü geçirebileceğiniz sıcak bir ortamla karşılaşacaksınız.
Ve DIVAâ??Sahnede. AEGEAN YACHT'ın 43. yelkenlisi DIVA denizle ilk kez bu ay buluştu.
Bodrumâ??dan Yunan Adaları'na, Ege'nin muhteşem koylarına günübirlik mavi yolculuklar yapmak için tasarlanmış Bodrum yapımı 'The Primetime' Temmuzda ilk yolcularını ağırlayacak.
Dünyanın kahvesi Bodrum Marina çevresinde
Dibeklihan yaza dolu dolu bir proğramla başladı Aynı anda beş sergiye ev sahipliği yapabilen Dibeklihanâ??da film gösterisi ve söyleşi gibi faaliyetlerle tüm gününüzü geçirebileceğiniz sıcak bir ortamla karşılaşacaksınız.


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 17 Mayıs 2010 tarihli dergide yayınlanmıştır.

Geçtiğimiz yıl kapılarını açan ve gerek mekanları gerekse etkinlikleri  Bodrumlular ve Bodruma gelenler tarafından büyük bir ilgiyle  izlenen Dibeklihan, bu yıl eklenen yeni mekanları, sokaklarıyla daha da büyüdü. Mekanların büyümesine paralel olarak etkinlikler de bir yılın getirdiği tecrübenin ardından hayli çoğaldı. Yaptıklarını “Bu topraktan kazandıklarımızı bu yolla bu toprağa faydalı bir hale getirmeye çalışıyoruz. Bizim tercihimiz sanattan yana oldu ve Dibeklihan’ı yaşama geçirdik”  diyen  Gülay ve Cenap Tezer çifti bu seneki değişiklik ve yenilikleri şöyle sıralıyorlar:

“2010 Yılında Dibeklihan biraz daha büyüdü. Bu sezon 22 nisan -15 ekim tarihleri arasında 15 günlük periyotlarla 51 adet sergi açabilecek konuma geldi. Bunlardan 3 ü kapalı galerilerde, biri meydanda, diğeri ise sokakta. Sergileri elimizden geldiğince sanat kolları arasında çeşitlendirmeye çalıştık.
Geleneksel sergilerimiz olan “Anadolu da kaybolmakta olan el sanatları ve yaşatanlar” serisinden, “Hat, tezhip, minyatür” ve “kırkpare” yi bu yıl gerçekleştireceğiz.

Dibeklihan tatil köyü içindeki etkinlik mekanlarına isimler verdik.
Meydanımız; ORHAN KEMAL MEYDANI
Köye doğru giden sokağımız; NEDİM GÜNSUR SOKAĞI
Sokak üzerindeki sanat galerisi; ERDİNÇ BAKLA SANAT GALERİSİ
Giriş rampalarındaki sanat galerisi; YILDIZ KENTER SANAT GALERİSİ
Bu yıl inşa edilen otopark üzerindeki sanat galerisi ; ORHAN VELİ SANAT GALERİSİ Sokak sonunda, gene bu yıl inşa edilen meydan FİKRET OTYAM MEYDANI
Böylece, ülkemizin küçücük kasabasının, küçücük köyündeki bu küçücük sanat merkezinde, kültür ve sanatımıza emek vermiş isimleri saygıyla sonsuza kadar yaşatmayı amaçladık.
Bu mekanlarımızda, sezon boyunca, yaşayan sanatçılarımızın da katılımıyla, canlı müzik gösterileri,şiir geceleri, tiyatro oyunları eşliğinde açılışlar yapacağız.
15 günde bir, ORHAN KEMAL MEYDANI’nda, çarşamba akşamları, dünya ve Türk sinemasından örneklerle, “YAZLIK SİNEMA” programına geçen yıldaki gibi devam edeceğiz. 15 günde bir YAZLIK SİNEMA ile dönüşümlü olarak, perdemizde, DVD formatında, caz, klasik batı müziği, klasik dans, modern dans, klasik türk müziği, Türk halk müziği konserlerini sizlere izleteceğiz.
Canlı performanslarımızı sizlere haftalık programlar halinde duyuracağız. Gene 15 günde bir Cumartesi akşamları “ANTİK KARYA şžEHİRLERİ KONFERANSLARI”nı kazıları yapan bilim insanı hocalarımızdan dinleyeceğiz ve ertesi hafta Pazar günü de aynı antik şehre gezi düzenleyeceğiz.

Bu yıl da DİBEK SOFRAMIZ Anadolu’nun çeşitli yörelerinden derlenmiş tatlarla hizmetinizde olacaktır. Biraz daha büyütülmüş haliyle…
FİKRET OTYAM meydanında yeni inşa edilen “tektekçi” de koltuk dayayıp sanat sohbetleri yaparken küçük mezelerle demleneceğiz.

Her hafta pazartesi günleri HAFTALIK PROGRAMLAR
halinde, duyurularımızı, oluşturduğumuz Google grubumuzdan sizlere duyuracağız. 2010 yılında, Kültür ve sanatla dopdolu bir
Dibeklihan da sıkça buluşacağımızı ümit ediyoruz.”


Bu konu 1610 kez izlenmiştir