where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 17 Mayıs 2010 Tüm Yazı ve Haberler
Kortan Restaurant
Kefaluka Resort Hotel'de 16 Akdeniz Ülkesi Lionsları Akdeniz Konferansı için toplandı 16 Akdeniz Ülkesi Lionsları Bodrum da
Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Bahar şženliği
Bayk Kış Trofesinde Final 29 Mayıs'ta
Jazz müziğinin ustalarından Marina Yat Kulüp'te 1. Karsanat Jazz Festivali
Ayırın Develeri
Kos-Bodrum Kültür Buluşması ikinci kez gerçekleşti
Güzel SanatlarFakültesi Heykel Bölümü yeni yerlerinde keyifle sanatsal objeler üretiyorlar
Antik dönemde Bodrum'un şžarapları vardı. şžimdi neden olması
Moğollar'ın Engin Yörükoğlu'su ardında hoş sadalar bırakarak aramızdan ayrıldı
Dünya, Bodrum Sandaletçisi Ali Güven'i kaybetti
'Anadolu'nun Avukatı' belgeselinin ilk gösterimi 2 Haziran'da Bodrum'da gerçekleştirilecek.
Dibeklihan yaza dolu dolu bir proğramla başladı Aynı anda beş sergiye ev sahipliği yapabilen Dibeklihanâ??da film gösterisi ve söyleşi gibi faaliyetlerle tüm gününüzü geçirebileceğiniz sıcak bir ortamla karşılaşacaksınız.
Ve DIVAâ??Sahnede. AEGEAN YACHT'ın 43. yelkenlisi DIVA denizle ilk kez bu ay buluştu.
Bodrumâ??dan Yunan Adaları'na, Ege'nin muhteşem koylarına günübirlik mavi yolculuklar yapmak için tasarlanmış Bodrum yapımı 'The Primetime' Temmuzda ilk yolcularını ağırlayacak.
Dünyanın kahvesi Bodrum Marina çevresinde
Ve DIVAâ??Sahnede. AEGEAN YACHT'ın 43. yelkenlisi DIVA denizle ilk kez bu ay buluştu.


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 17 Mayıs 2010 tarihli dergide yayınlanmıştır.

İnşasına 2009 yılında başlanan ve 12 ayda tamamlanan AEGEAN YACHT’ın 43. yelkenlisi DIVA denizle ilk kez bu ay buluştu.  2008 yılında imal edilip Romanya’lı bir iş adamına satılan Rosa nın ikizi olan Diva , AEGEAN SAILOR 24 serisinin de ikinci yatı.
Çelik konstrüksiyon DIVA 24 m. ama 7,65 m’lik eniyle  30-35 m’lik bir yattaki konfor ve ferahlığı sağlıyor. Dünyanın en geniş ve konforlu 24 m yelkenlisi dersek hiç de abartmış olmayız.
1992 yılından bu yana çelik yat inşa eden AEGEAN YACHT Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Özer “çeliği deniz üzerinde kullanılabilecek en sağlam ve dayanıklı materyal olduğu ve bakım maliyetlerinin de ahşabın çok daha altında olduğu için tercih ettiklerini” söylüyor. Özellikle Avrupa ve Amerika’lı müşterilerinin de tercihi yıllardır bu doğrultuda…


AEGEAN SAILOR serisinde ise hedef yat işletme, bakım onarım ve barınma  maliyetini minimumda tutup, maksimum konforu yakalamak olduğunun üzerinde duruyor Sinan Özer.

Gelin yatı kısaca tanıyalım ;

48 m2 lik kıç güvertede , güneşlenme minderlerinin hemen önüne sabit oturma grubu ve 12 kişinin rahatlıkla yemek yiyebileceği oval maun masa yerleştirilmiş.

Dümen konsolu sancakta konumlandırılmış. Teknede navigasyon cihazı olarak, pusula, GPS Chartplotter, radar ve otopilot bulunmakta ve SIMRAD markası tercih edilmiş.

Flush deck tabir edilen güverte de tekneyi guletlerden ayırt edici özelliklerinden biri. 284 m2 yelken alanına sahip teknenin yelkenleri dakron ve UK SAILS tarafından imal edilmiş. Yelken vinçlerinin tümü HARKEN.
Baş bodoslamanın eğimi azaltılıp krom punteller kullanılarak tekne klasik gulet çizgisinden çıkarılarak modern bir motorsailer olmuş.  Kıç güverteden 3 basamak aşağıya inerek salona girince bir anda büyüleniyor insan. Kiraz ağacından imal edilmiş mobilya ve kaplamaların el işçiliği ve parlakığı  iç mekanı daha da gözalıcı hale getirmiş.

Tüm salon ve koridor zeminlerinde ise açık renk masif meşe parke kulanılmış. Tavanlar krem vinyl.
35 m2 salonun sancak tarafında oturma bölümü konumlandırılmış. Açık renk kanepelerin sabit olmaması da armatöre arzu ettiği takdirde hiç bir marangozluk işine girmeden değişiklik yapabilme özgürlüğü veriyor. Ortadaki pirinç aksamlı kahve sehpası ve 12 kişilik yemek masası da tersanenin mobilya atölyesinin klasiklerinden bazıları.

Kabinler :
Armatör kabini teknenin kıç tarafında bulunuyor.Ortada büyük çift kişilik yatak, yanlarda oturma birimleri, raflar ve kapaklı dolaplarla çevrelenmiş. Master kabinde bir adet 26’ Samsung LCD TV bulunuyor.

Bu kabinde duş ve tuvalet bölümü ayrı yerlerde konumlandırılmış.

2 çift kişilik kabin de armatör kabiniyle aynı koridorda yer alıyor. Başta  ise 2 adet 3 kişilik kabin mevcut. Yaşam alanlarının bu boyda bir tekne için bu kadar ferah olması şaşırtıcı. Ön koridorda çamaşır makinesi, havlu, çarşaf vs. koymak için bir de büyük boy aynalı dolap mevcut.

Kabinlerin hepsinin özel banyosu var. Banyolarda emprador mermer kullanılmış. Mermer kiraz ağacı ile birlikte kullanılarak hoş bir kombinasyon elde edilmiş.Duşlar ise temperli cam kapı ile bölünmüş, komple mermer. Banyolardaki tüm batarya ve aksesuarlar HANS GROHE. Tuvaletler SEALAND marka.  

Mutfak , makine dairesi ve sintineye salonun sancak tarafındaki merdivenlerden aşağıya inilerek ulaşılıyor.
Mutfakta ankastre SIEMENS ocak, fırın ve buzdolabı kullanılmış. Mutfağın bittiği yerde crew mess tabir edilen mürettebatın boş zamanını geçirebileceği  bir masa ve oturma birimi yapılmış. Buraya bir de LCD ekran TV yerleştirilmiş.

Sintineye giriş kapısı da salondan inen merdivenin hemen bitiminde yer alıyor.
Makine dairesinde de aynı ferahlığı görmek mümkün. 2 adet IVECO 8210M22 modeli her biri 220 HP gücünde makinalar tekneye 10 knot seyir hızı veriyor. 10.300 lt mazot tankı ile 1100 nm seyri mümkün kılıyor.

Teknede 2 adet KOHLER 27 KW jenerator  24 , 220 & 380 V elektrik sağlıyor.Kullanılan bütün pompalar İtalyan GIANNESCHI’den.  Klima sistemi ise VECO CLIMMA.

Mürettebat kabinlerine geçiş ön güverteden sağlanmış. Buradaki 2 kabinin biri kaptan için çift kişilik yataklı. Diğer kabin ise 3 kişilik . Her iki kabinin de kendine ait tuvaleti ve duşları mevcut.

Tekne CE sertifikalı ve Türk Bayraklı. Bodrum’da görülebilir. Satış ve kiralama için 0 252 313 26 55 nolu telefondan iletişim kurabilirsiniz.


Bu konu 1622 kez izlenmiştir