where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 12 mart 2008 Tüm Yazı ve Haberler
Kung Fu Panda
Medyada Çocuk İmgesi Paneli
Kadın, Erkek: Göz göze, yüzyüze, sırt sırta
Karikatüristten suluboya resimler
Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu Bodrum'da yaşayan sanatçıları onurlandırdı.
Bodrum'un Sanat Belleğine Kısa Bir Yolculuk
Üniversite tarafından hazırlanan rapor bilimsel metodlarla Yalıkavak'ın sosyolojik durumunu İnceliyor
Amazonlar Efsanesi
Bodrum'un en çok satan kokteyli Mojito'nun anavatını Küba'dan bar manzaraları...
Sanat, son cemreyi beklemedi
Hatırla Sevgili, Hafıza Nedir ve Bodrum'un Belleği
Cuma'nın sınır tanımayan düşler dünyası
Turgutreis nam-ı diğer Dragut Rais...
Bodrum'un marinalarına nazar değmesin!
RüzgÇ¢rınızın götürdüğü yere gidin!:))) Bu aylarda Denizin Keyfi Bir Başka Oluyor
Beyaz Tüy
Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu Bodrum'da yaşayan sanatçıları onurlandırdı.


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 12 mart 2008 tarihli dergide yayınlanmıştır.

         

Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu Bodrum'da yaşayan sanatçıları onurlandırdı.

 

İlhan Berk, Ali Atmaca, Ali Koçak, Birol Kutadgu, Mustafa Altıntaş ve Yavuz Tanyeli'nin de aralarında bulunduğu Bodrum'da yaşayan sanatçılar şžubat akşamı Diamond of Bodrum Hotel'de Bodrum Sanat Derneği (BodrumArt'ın düzenlediği yemekte bir araya geldi.

 

Diamond of Bodrum Otel'de düzenlenen geceye Muğla valisi Lütfi Yiğenoğlu, Bodrum Kaymakamı Abdullah Kalkan. Bodrum Belediye Başkanı Mazlum Ağan, Muğla Üniversitesi Güzel Sanallar Fakültesi Dekanı Selmin Tufan da katıldı. Yaklaşık 150 davetlinin katıldığı yemekte Bodrum'un sosyal yaşamında öne çıkan kişi ve kurum temsilcileri de vardı.

 

Artisto7 Sanat fuan'na "Bodrum'da Sanat Var" sergisiyle katılan BodrumArt Üyesi sanatçılar ve eserleriyle Onların yanında yeralan Ali Koçak, Birol Kutadgu. İlhan Berk. Mustafa Altıntaş ve Turan Erol'a bir teşekkür amacıyla düzenlenen yemekte fuardan görüntülerin yeraldığı 17 dakikalık bir film gösterildi. Filmde Artist07'ye katılan eserlerin görüntüleri izleyicilere ulaştığında sanatçıların her biri uzun uzun alkışlandı. İstanbul'daki sergide Mustafa Altıntaş'ın gerçekleştirdiği performansın görüntüleri en yoğun ilgiyle izlenen görüntüler oldu.

 

Artlsto7'de BodrumArt sergisine katıldıktan İçin kürsüye davet edilen ve eserleriyle ülkemizde ve yurtdışında pek çok başarıya imza atmış Ali Koçak. Birol Kutadgu, İlhan Berk, Mustafa Altıntaş ve Turan Erol'a Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu teşekkür ederek Bodrum'da yaşayan ve uluslararası üne sahip bu usta sanatçılarla birlikte olmaktan dolayı büyük mutluluk yaşadığım ifade etti. özellikle İlhan Berk ve Turan Erol'un da aralannda bulunduğu bu usta sanatçıların Bodrum'da bir araya gelmesinin Bodnım' un tanıtımına büyük katkı sağladığım belirten Vali Yiğenoğlu: "Sanata emek vermiş tüm sanatçılarımıza sevgi ve saygılanmı sunuyorum. Gerek ustalıkları ve başarılarıyla tanınmış sanatçılarımızın gerekse onların İzinden giden ve bu yolda çalışıp çabalayan sanatçılarımızın her zaman yanındayız. Valilik olarak sanata ve sanatçıya nem maddi hem manevi destek vermeye devam edeceğiz'' dedi. Milas doğumlu ressam Turan Erol Ankara'da olduğu için yemeğe katılamadı.

 

BodrumArt; Demeği Başkanı İkbal Çiğdem Damar İse Bodrum'da pek çok değeri sanatçının yaşadığını varlıklarıyla Bodrum'a değer kalan ve Bodrum'u ayrıcalıklı kılan tüm sanatçıları Bodrum'da nitelikli bir sanat ortamını yaşatmak için bir arada görmeyi dilediklerini belirtti.

 

"İlhan Berk gibi 30 yıldan uzun süredir Bodrum'da yasayan ve yıllardır dünya dillerinde eserleri yayınlanmış üstelik bu yıl ülkemizden 2006 Nobel Edebiyat Ödülü if in aday gösterilen bir yazara ve bölgemizin en üst yöneticisi Sayın Lütfi Yigenoftlu taralından teşekkür edilmesi, onurlandırılması bizleri mutlu etti. Sayın Yigenoglu Bodrum'da sanat alanında nitelikli çalışmalar, etkinlikler yapabilmemiz için bize güç ve destek verdi. İnanıyoruz ki Muğla Valisi Lütfı Yigenoglu'nun desteğini de arkamıza alarak Bodrum'da sanat alanında nitelikli çalışmalar gerçekleştireceğiz."


Bu konu 2332 kez izlenmiştir