where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 14 Mayıs 2009 Tüm Yazı ve Haberler
La Pasion İspanyol Restoranı
Kule Bar Rock City son üç yılın en gözde mekanlarından biri.
Gündoğan'da Sabri Nuray ve Gılman Gencel Köy Evi
'Çılgın kalabalıktan uzakta'
Dibeklihan Sanat Köyü
Sandima 37 Suites
La Pasion İspanyol Restoranı


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 14 Mayıs 2009 tarihli dergide yayınlanmıştır.

İkinci yılına giren La Pasion Restaurante Español sizi, Bodrum’da İspanya’nın tutkulu tatları arasında bir lezzet turuna davet ediyor. İspanyol mutfağı üzerine eğitimli şefler yönetimindeki mutfak ekibi, otantik İspanyol damak tadını, Akdeniz kültürüyle sarıp sarmalanacağınız bir atmosfer içerisinde sunmakta iddialı. La Pasion, Bodrum’un artık örneğine pek fazla rastlayamadığımız en güzel sokaklarından Uslu Sokak’ta, park yeri açısından hiç bir güçlük çekmeden ulaşabildiğiniz bir noktada.

 

Tarihi taş binası ve muhteşem avlusunda sıcak bir yaz gecesini tatlı bir anıya dönüştürme serüveninize buz gibi bir sangria ile başlayabilirsiniz. Romantik ve samimi bir ortamda tatil gecelerinizi süslemek ya da günlük rutinlerden uzaklaşıp rahatlamak için ideal bir avlu. “Bodrum’da böyle yerler kaldı mı?” dedirtecek kadar özenle korunmuş az bulunur bir Bodrum Evi ve avlusu. Bodrumluların “Hayat” dediği kadar hayatın içinde.

 

La Pasion, İspanyol “Tapas Bar”larının Türk ağız tadına uygun mezeleri ve yemekleriyle gerçek bir İspanyol restoranı. Mekânın sahibi Osman Egeli’ye göre İspanyol mutfağı, genellikle acılı Meksika mutfağıyla karıştırılmakta. Oysa İspanyol mutfağında en acı soslar bile Meksika mutfağı ile kıyaslanamayacak kadar hafif. La Pasion menüsü, Bodrum anlayışına da paralel olarak deniz mahsulleri ağırlıklı. Bunun yanı sıra her damak zevkine uygun seçenekler de var. Seçkin ve rafine tatlar peşinde olanlar için muhteşem bir şölen sunuyor.

 

La Pasion’da ilgili, güler yüzlü ve müşteri memnuniyetini öne çıkaran bir servis anlayışı olduğunu gelir gelmez anlıyorsunuz. Geçen bir yıl içerisinde Bodrumlulara kendini kanıtlayan La Pasion, hiç şüphesiz sizi de kendine çekecek güzel lezzetlere ve İspanyol mutfağının küçük sırlarına sahip… Fonda çalınan İspanyol ezgileri’nin sizi kışkırtması da cabası…

 

 


Bu konu 1938 kez izlenmiştir