where to go in bodrum
HAKKIMIZDA BODRUMDA NEREYE GİDİLİR BODRUM OTELLERİ BODRUM MÜZESİ DERGİLERİMİZE REKLAM VERİN İLETİŞİM ANA SAYFA
Bodrumlife Sayı 05 Nisan 2006 Tüm Yazı ve Haberler
Kim bu öncü ve savaşçı Karyalılar?
Caretta'ların kurtarıcısı Kaptan June'un Bodrumlulara Mesajı
Öykü: Bir Var Bir Yok Sözün bittiği bir an geldi...
Kadının Güç Sembolü Güner Kuban
Dostlar Tiyatrosu ile Tiyatro Keyfi
Yaşamı Yeni ve Öznel Süreçlere Dönüştürebilme Çabası İçinde Olan Bir Grafik Sanatçısı:Erol Turgut
Sanatçı Ender Güzey'in ilham kaynağı bu kez Bodrum
Bodrum'un En Eski Özel Radyosu Eko FM Frekans Aynı.. Yayın Farklı...
Satranç Bir Yana Dersler Bir YanaYa Gelecek? Can Ertan ve annesi Anette Ertan ile Söyleşi
Öğretici ve Dinlendirici Özel Bir Yaşam Alanı BOTANİK BAHÇESİ
Bodrum HÇ¢kimi, Türkiye'de insan, kadın ve hÇ¢kim olmak..
Bodrum'da Bir Cuma Pazarı
Bodrum'un Sonu Yaklaşan Süsleri Yel Değirmenleri
Bodrum'a Serenad
Türk Kızları Atlantik'te 315 Tekneye Meydan Okudu
Bodrum'un En Eski Özel Radyosu Eko FM Frekans Aynı.. Yayın Farklı...


Bu Yazı Bodrumlife Sayı 05 Nisan 2006 tarihli dergide yayınlanmıştır.

Bodrum'un En Eski Özel Radyosu Eko FM            Frekans Aynı.. Yayın Farklı...

Türkiye'de ilk özel radyolar kurulduğunda herkes bu yeni seslerin heyecanını, farklılığını fark etmiş, ve bu heyecanı paylaşmıştı. Bodrum'da işte bu seslerden biriydi Radyo EKO.. Yabancı müzik çalıyordu ve özellikle yaz aylarında iş yerlerinin, teknelerin değişmeyen frekansı olmuştu. Derken bir süre sonra EKO'ya bir kardeş geldi. Radyo HALİKARNAS..Türkçe müzik yayını, pop, arabesk ve fantezi seçenekleriyle geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı. Her iki radyo'da 1993'ten bu yana pek çok program yapıldı, pek çok genç ses bu Radyolarda hayalinin kapılarını açtı.. şžimdi bu gençlerden bir çoğu Bodrum radyolarında, bir kısmı ulusal Radyolarda çalışıyorlar. Program yapıyorlar, yönetici oldular..

 

 

 

İşte Bodrum'un sesi bu iki radyonun yolculuğu şimdi daha bir umutla, ve ilk günkünden daha bir heyecanla devam ediyor. BOSİS Grubu 12 yıllık Bodrumlu bir şirket. Bilgi ve iletişim alanındaki başarılarını, bu iki radyoyu kadrolarına alarak sürdüreceklerinin işaretlerini veriyorlar. Bodrum deyince akla gelen bu iki frekansta (107.6 ve 105.8) yaşanan farklılıklar dinleyici tarafından fark ediliyor. Biz de nedir bu farklar, hedefler nedir, BOSİS'in sahibi ve genel müdürü Gürol İnan'la Radyolar hakkında konuştuk:

 

 

 

Bodrumlife: Hemen en çok merak edilen soruyu sormak istiyorum. 12 yıllık bilgi ve iletişim firmasıyken neden Radyo işine de girdiniz?

 

 

 

Gürol İnan: Bodrum'da halen lisanslı üç Radyo var, bunlardan 107.6 Radyo EKO ve 105.8 Radyo HALİKARNAS'ı BOSİS olarak satın aldık. RTÜK tarafından ülke genelinde yeni frekans tahsisleri yapılmadığından, yeni yapılanmaların olmasının önü tıkalı... Bu nedenle mevcut radyoları satın almaktan başka yol yok.. Biz de uzun zamandır bayrağını taşıdığımız firmaların markalarını, ürünlerini, kampanyalarını, yeni teknolojileri daha etkin duyurabilmek için bu radyoları bünyemize dahil ettik esasında.. Aslında BOSİS olarak yerel radyoları geçmiş yıllarda temsil ettiğimiz firmaların da desteği ile çok iyi kullanmıştık. Bana kalırsa BOSİS'in bilinirliğine de çok hizmet etti yerel radyolar...

 

 

 

Bodrumlife: Radyoculuğu sevdiniz mi, hedefleriniz nelerdir?

 

 

 

Gürol İnan: Evet radyoculuğu ekip olarak, üstelik de bizi gittikçe saran bir coşkuyla sevdik. İlk iş olarak yayının kaynağından antenlerin ucuna kadarki tüm zinciri son teknoloji ile yenilemeyi tamamladık. Böylece yüksek yayın kalitesi, geniş kapsama alanı, farklı yayın politikaları, farklı dinleyici profilleri ile dinlenebilir yepyeni iki radyo yarattık... Gelen tepkilerden Bodrumluların bu değişiklikleri fark edip, onayladığını anlıyoruz.

 

 

 

Güler Caner ile devam...

 

 

 

Bodrum'da 1994 yılından bu yana her sabah evimize, iş yerimize, arabalarımıza konuk ettiğimiz bir ses var. “Kahvealtı'na hoş geldiniz, Kahvealtı başlıyor.. diyen, gazetelerden haberler veren, stüdyo ve telefon konuklarıyla sorunları derinliğine inceleyen ve bizi adeta Radyolarımıza bağımlı kılan bir ses.. Eko'nun ilk yıllarında Güler GÖK diye tanıdığımız, sonra Güler Caner olan “Kahvealtı'nın “değişmeyen sesi Radyo EKO ve Radyo HALİKARNAS'ta yine karşımızda. Bazen verdiği haberleri, bazen aldığı konukları, bazen yarışmaları ve bazen de duygusallığıyla hepimizin anılarında tam 11 yıldır yer alan Güler Caner.. şžimdi 107.6 Radyo EKO ve 105.8 Radyo HALİKARNAS'ta yine karşımızda..

 

 

 

Bodrumlife: Neler oluyor bu iki Radyoda anlatır mısınız?

 

 

 

Güler Caner: Evet geçenlerde bir hesapladım.. Yaklaşık 45 bin saat Bodrum Radyolarında canlı olarak konuşmuşum.. Bu kadar geveze olunca artık bu alışkanlık halini alıyor ve bırakamıyorsun galiba.. Son yıllarda programcılığı asla bırakmadan radyo yöneticiliği yapmaya başladım. Radyo yöneticisi olmak, bir radyoda saatlerce canlı yayın yapmaktan daha zor gerçekten. Ama en güzel yanı hep genç, hayalleri olan, dinamik insanlarla çalışmak galiba.. Çünkü bu iş bir anlamda onu gerektiriyor. Bir de kasmadan, olduğun gibi çalışabildiğin, kendi yeteneklerini hayallerin ölçüsünde kullanabildiğin çok keyifli bir iş..

 

 

 

Bodrumlife: Neler oluyor, neler hedefliyorsunuz?

 

 

 

Güler Caner: Her iki radyo'da en önemli değişiklik teknik alt yapının tamamen yenilenmesi oldu. şžimdi ses 2 kw gücünde ve çok kaliteli çıkıyor. Teknik destek gücümüz, yönetim deneyimimiz ve amatör ruhla ama profesyonel çalışan, Radyoculuğu sevenlerden oluşan inanılmaz bir ekip en büyük avantajımız.

 

 

 

Müzik yayın akışı revize edildi. Radyo EKO gün boyu yabancı pop çalan hareketli cıvıl cıvıl, dinamik bir Radyo oldu. Halikarnas Radyo da Türkçe pop çalıyor sadece. O da 24 saat canlı ve dinamik.. Tam Bodrum'a göre bir radyo oldu. İkinci hedefimiz de reklamların ulusal standartlara uygun olması ve kaliteli çıkması..

 

 

 

Bu firmalar için de çok önemli diye düşünüyorum. Sonuçta yapılan reklamların geri dönüşümü firmalar kadar bizi de ilgilendiriyor. Yayın politikası olarak biz kesintisiz müzik yayını ile devam edeceğiz. Gelen taleplerin önemli bir bölümü bu yönde şimdilik. Bodrumlular evlerinde, arabalarında, otellerinde, plajlarında bu yayınlarla iyi bir yaz geçirsinler istiyoruz.


Bu konu 1912 kez izlenmiştir